Bakan Avcı: Mesleki eğitim için çok büyük projelerimiz var

banner483

Milli Eğitim Bakanı Avcı: "Önümüzdeki yıllarda mesleki ve teknik eğitimin kalitesini artırmak için çok büyük projelerimiz var. Bunları da inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz"

MEB 13.05.2015, 13:05 13.05.2015, 13:07
Bakan Avcı: Mesleki eğitim için çok büyük projelerimiz var
 Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Önümüzdeki yıllarda mesleki ve teknik eğitimin kalitesini artırmak için çok büyük projelerimiz var. Bunları da inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz" dedi.
Avcı, "Çanakkale Zaferi'nin 100'üncü Yılı" temalı 9'uncu Uluslararası Robot Yarışması'nın düzenlendiği, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Terzioğlu Yerleşkesi'ne gelişinde çiçeklerle karşılandı. Folklor gösterisini izleyen Bakan Avcı, yarışma dolayısıyla çeşitli okullar tarafından hazırlanan tanıtım stantlarını gezdi.

Avcı, 9'uncu Uluslararası Robot Yarışması töreninde yaptığı konuşmada, etkinliğin 8'incisini geçen yıl Eskişehir'de yaptıklarını hatırlatarak, "Onun teması 'İpek Yolu' idi. Bu sene Çanakkale Zaferimizin 100'üncü yılı münasebetiyle 'Çanakkale Zaferi' temalı yarışmayı burada düzenledik. Bir kere daha bu vesileyle şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bize bu vatanı bu değerleri miras bırakan tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bugün ayrıca Soma'daki maden faciasının seneyi devriyesi. Soma'da hayatını kaybeden 301 madencimize de bir kere daha Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Robot yarışmasının, katılımcıların teknoloji, bilim ve format teknolojilerle ilişkilerini güçlendireceğini vurgulayan ve mesleki eğitimde bunlara özellikle önem verdiklerini anlatan Milli Eğitim Bakanı Avcı, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki yıllarda mesleki ve teknik eğitimin kalitesini artırmak için çok büyük projelerimiz var. Bunları da inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bu işin esası her şeye rağmen nedir? Bir kalemdir. Her şeye rağmen bu işin özü bir kalemdir. Onun için biz eğitimciler, cebimizde bu kalemi taşıyoruz. Bir kalem, bir de defterdir. Bütün profesyonel, bütün büyük tasarımlar bunlarla başlar. Onun için bunlarla dostluğunuzu, ilişkinizi asla ihmal etmeyeceksiniz."

Bakan Avcı, konuşmasının ardından "temalı robot yarışması" kurasını çekerek, tribünlere çıktı ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

"Çanakkale Savaşları" temalı robot gösterisiyle sona eren törene, Çanakkale Valisi Ahmet Çınar, Belediye Başkan Vekili Ali Sürücü, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer ile okul idarecileri ve öğretmenler katıldı.

Kaynak: AA
banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@