Bakan Avcı‘dan Kitap Tavsiyesi...

Bakan Avcı‘dan Kitap Tavsiyesi...

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, katıldığı anma etkinliğinde, öğrencilere Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlatan iki kitap tavsiye etti.

 Bakan Avcı, Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü'nün, Başkent Öğretmenevi'nde düzenlediği ''12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma'' programına katıldı.

Öğrencilerden Ersoy'un eserlerini mutlaka okumalarını isteyen Avcı, ayrıca Sezai Karakoç ve Nurettin Topçu'nun yazdığı ''Mehmet Akif'' isimli eserleri de okumaları için tavsiyede bulundu.

Bu kitapları Eskişehir'de lise öğrencisiyken okuduğunu belirten Avcı, eserlerin tekrar tekrar okunması gerektiğini söyledi.

Avcı, ''Mehmet Akif'i ve onun faziletli, kahraman arkadaşlarını, birinci meclisimizin değerli üyelerinin tümünü rahmetle ve minnetle anıyorum'' dedi.

Avcı, Ayrancı Anadolu Lisesi öğrencilerinin, Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlatan bir oratoryo da sergilediği etkinlikte, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen ''Mehmet Akif'' konulu portre yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini verdi.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.