Bakan Nabi Avcı, Türk Eğitim Derneği ve gerçekleşen bir hayal!

Bakan Nabi Avcı, Türk Eğitim Derneği ve gerçekleşen bir hayal!

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya ulaşarak TED’de okuma isteğini ileten 9 yaşındaki Diyarbakırlı kız öğrencinin hayali gerçek oldu.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya ulaşarak TED’de okuma isteğini ileten 9 yaşındaki Diyarbakırlı kız öğrencinin hayali gerçek oldu. 2016-2017 eğitim öğretim yılında 5. sınıftan itibaren TED Diyarbakır Koleji’nde öğrenimini sürdürecek olan öğrenci, Türk Eğitim Derneği’nin Tam Eğitim Bursu’ndan yararlanacak.

Ankara’da 2 Nisan günü gerçekleştirilen TED 4. Uluslararası Eğitim Forumu’na katılan Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu tarafından 2016-2017 öğretim yılında başarılı ancak maddi olanakları kısıtlı bir öğrencinin kendisi adına okutulacağı bilgisini içeren bir belge takdim edildi. Belgeyi inceleyen Bakan Avcı, "Şu anda Yeşilçam filmlerini aratmayacak bir anı yaşıyorum” diyerek yakın zamanda yaşadığı bir şeyi şu sözlerle açıkladı:
“Dün ben Diyarbakır'daydım, bir kadın önüme geçti ve bana bir not verdi. İsmini vermeden okuyacağım, 'Sayın Nabi Avcı, Diyarbakır'a son geldiğinizde kızım Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a çiçek vermek istemişti ve sizin sayenizde Erdoğan'ın yanına gidebilmişti. Sayın bakanım, o günden bugüne sizin isminiz bizim evde pamuk dede, siz bizim pamuk dedemizsiniz. Sayın Bakanım, kızım şimdi 9 yaşında, inşallah 5. sınıfa geçecek. Başarılı bir çocuk. Kızımın kaydını TED Koleji'ne almak istiyoruz. Ne olur kızım için yardım edin, kızımı TED Koleji'ne alsınlar. Ellerinizden öpüyorum.' Ben de bu notu özellikle yanıma aldım ki Selçuk Bey'e, 'Burs imkanlarımız nedir, ne yapabiliriz, bu çocuğumuz için bir şey yapabilir miyiz' diye."

2 Nisan 2016 tarihinde Ankara’da düzenlenen IV. Uluslararası Eğitim Forumu kapsamında konuşmacılara, her birinin adına maddi imkanı olmayan başarılı bir çocuğun tüm eğitim masraflarının karşılanacağını belirten bir belge hediye edildiğinde, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı da kendisinden rica edilen bu iyiliği yerine getirebilecek olmanın sevinci içinde konuşmasını şu sözlerle bitirdi: 
“Demek ki bazen hayat sanatı da solluyor. 'Sanat, hayatı taklit eder' derler, evet bugün öyle oldu. Bu arada Yeşilçam'a selam gönderiyorum."

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.