Bakan Özer Müjde diye duyurdu.. 15 Tatilde Öğretmenlere Seminer Mi Geliyor

Bakan Özer Müjde diye duyurdu.. 15 Tatilde Öğretmenlere Seminer Mi Geliyor

Bakan Mahmut Özer Öğretmenlere olmayan bir uygulamayı öğretmenlere müjde diye duyurdu.

Bakan Özer, TBMM Genel Kurulunda, Millî Eğitim Bakanlığının 2022 yılı bütçesine ilişkin konuşmasında, "Öğretmenlere; uzaktan eğitimde, seçeneklerini zenginleştirmek için Öğretmen Bilişim Ağı'nı (ÖBA) kurduklarını bildiren Özer, şöyle devam etti: "Bu platformu ilk kez 21 Ocak-7 Şubat 2022 tarihleri arasındaki iki haftalık tatilde uygulayacağız. Bu tarihler arasında öğretmenlerimizin mesleki gelişim eğitimlerini uzaktan eğitim olarak düzenleyeceğimizin müjdesini de buradan duyurmak isterim. Bu tarihler arasında öğretmenlerimiz öğrenciler gibi okullara gitmeden uzaktan eğitimle mesleki gelişim eğitimlerini alabilecek." açıklamasında bulundu.

Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki Öğretmenlerin mesleki seminerleri mevcut uygulamaya göre ,sene başında , bir haftalık ara tatillerinde ve okulların kapanmasından sonraki hafta olmak üzere 4 dönemde yapılmaktadır.

Bakan Mahmut Özer'in söz ettiği 21 Ocak- 7 Şubat 2022 tarihleri MEB iş takvimine göre 15 tatil olarak belirlenmiş ve bu tarihlerde öğretmenlerin seminer programı olmamasına rağmen Bakan Özer'in bu açıklaması kafaları karıştırdı ve akıllara iki soru getirdi.

1.jpg

1) Bakan Mahmut Özer 15 Tatilde öğretmenlerin seminer yapmadığını bilmiyor mu?

2) Öğretmenlik meslek kanunu ile birlikte bundan sonra 15 tatilde de öğretmenlere yönelik seminler olacak mı?

Bakanlık yetkililerin bu konuda bir açıklama yapması beklenirken Bakan Mahmut Özer'in öğretmenlere müjde diye vermiş olduğu bu haberler dışında bakalım hangi müjdeler öğretmenleri bekliyor...

Saat 11:00'da başlayacak olan MEB Bütçe görüşmelerine dair canlı olarak en güncel ve hızlı haberi anından almak için mebpersonel.com sitemizi Takip Et özelliğini kullanabilirsiniz.

Ayrıca MEB Personel Telegram kanalına katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL TELEGRAM KANALI İÇİN: https://t.me/MebPersonel

www.mebpersonel.com

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

21 Yorum