Bakan Yardımcısı Reha DENEMEÇ’in İdari İzin Yazısı Hatalıdır

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha DENEMEÇ , il müdürlüklerine Pictes kapsamında görev yapan okullar ve personelleriyle ilgili bir genelge gönderdi . Genelge Bakan Ziya SELÇUK’un yayınladığı genelgeye aykırı ve çelişiyor .

MEB 14.03.2020, 22:15
Bakan Yardımcısı Reha DENEMEÇ’in İdari İzin Yazısı Hatalıdır

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha DENEMEÇ , 81 il Valiliğine Bakan Ziya SELÇUK’un gönderdiği genelgeyi ilgi tutarak idari izin konusunda bir genelge gönderdi .

Reha DENEMEÇ’in imzasıyla illere gönderilen bu genelgede Bakan Ziya SELÇUK’un İdari izin genelgesi ilgi tutulsa da, Bakan Ziya SELÇUK’un illere gönderdiği genelge ile çelişen , hatalı bir genelge gönderildi .

Bakan Ziya SELÇUK imzasıyla 81 il Valiliğine gönderilen 13.03.2020 tarihli genelgede ;

“ Bakanlığımıza bağlı her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumları tatil edilmiş; bu eğitim kurumlarında görev yapan yönetici ve öğretmenlere idari izin verilmiştir “ denilmektedir .

İşte o genelge 


Bakan Ziya Selçuk imzasıyla illere gönderilen genelgede öğretmen ve yöneticilere izin verilirken , Reha Denemeç bu genelgeyi ilgi tutarak idari personelin idari izinlerini kaldırmıştır.

Reha DENEMEÇ imzasıyla illere gönderilen genelge de ; “ Okullarda , okul yöneticilerinin görevlerine devam edecek olmaları sebebiyle , Pictes kapsamında çalışan temizlik ve silahsız güvenlik görevlileri gerekli çalışmaları yapmak üzere görevlerine devam edecektir “

Bakan Ziya SELÇUK’un idari personele ( yöneticilere) verdiği izni , Reha DENEMEÇ illere gönderdiği genelge ile iptal mi etmiştir ?

Reha DENEMEÇ , büyük ihtimalle Bakan Ziya SELÇUK’un illere gönderdiği idari izin genelgesini okumamış , Picteste görev yapan Milli Eğitim Bakanlığı ile uzaktan yakından alakası olmayan, eğitimci olmayan bir kişinin çala kalem yazdığı genelgeye imza atıp illere göndermiştir .

İşte o genelge

Sonuç olarak ; Reha DENEMEÇ’in illere gönderdiği genelge , Bakan Ziya SELÇUK’un genelgesi ile çelişmektedir .

Bu durumda geçerli olan Bakan Ziya SELÇUK’un genelgesidir .

Bakan’ın gönderdiği genelgeyi , Bakan Yardımcısı veya genel müdür aykırı bir genelge ile kadük bırakamaz .

Milli Eğitim Bakanlığında son söz Bakan Ziya SELÇUK’un olduğuna göre , geçerli olan genelgede Bakan’ın gönderdiği genelgedir .

Bu genelgeye göre de okullarda görev yapan yöneticiler de idari izinli sayılacaktır .

www.kamudanhaber.net

Yorumlar (4)
Mustafa 4 ay önce
Tamam da Reha bey bu genelgesi Bakan a. unvanıyla gönderiyor. Yani aslında Ziya Bakanımızın yetkisiyle gönderiyor. Siz Ziya Bakanımızın bu genelgeden haberi yok mu zannediyorsunuz? Geri adım atılmış işte
Garip 4 ay önce
Okul yöneticilerini de tatil edelimde okuldaki dezenfekte vb. İşleri kim yaptırsın.
valentina 4 ay önce
bakanlık makamı gereksiz israf. kimse iplemiyor bu bakanı.
nurhayat 4 ay önce
darüşşafaka okulları önerimdir

Gelişmelerden Haberdar Olun

@