banner476

Bakan Yılmaz: 15 Temmuz, Aziz Milletimiz İçin Şanlı Bir Destan ve Gurur Vesilesi Olmuştur

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "15 Temmuz´da hain darbe girişimine karşı ülkemizin birliğini korumak ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak için gösterdiğiniz kahramanlık aziz milletimiz için şanlı bir destan ve gurur vesilesi olmuştur." dedi.

MEB 11.07.2017, 16:30
Bakan Yılmaz: 15 Temmuz, Aziz Milletimiz İçin Şanlı Bir Destan ve Gurur Vesilesi Olmuştur

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, Sivas´ın Yukarı Tekke Mezarlığı´nda bulunan Polis Şehitliği ve Garnizon Şehitliği´ni ziyaret etti. Burada şehit ailelerine başsağlığı dileyen Yılmaz, 15 Temmuz şehitlerinden Emniyet Müdürü Münir Murat Ertekin ve diğer şehitlerin mezarlarına karanfil bıraktı.

Burada şeref defterini imzalayan Yılmaz, deftere yazdıklarını okuyarak şunları kaydetti:  "Aziz şehitlerimiz, ülkemizin birliği ve beraberliği, devletimizin bekası için canlarını hiçe sayan şehitlerimiz, minnet ve en derin şükranlarımızla huzurunuzdayız. 15 Temmuz´da hain darbe girişimine karşı ülkemizin birliğini korumak ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak için gösterdiğiniz kahramanlık aziz milletimiz için şanlı bir destan ve gurur vesilesi olmuştur. Vatan için canınızı hiçe sayarak gösterdiğiniz azminiz, fedakârlığınız ve vatan sevginiz bu aziz millet tarafından nesilden nesile gururla aktarılacaktır. Uğruna şehadete erdiğiniz vatan toprağında rahat uyuyun. Bizlere emanet ettiğiniz vatanımıza layıkıyla sahip çıkmak için var gücümüzle çalışıp emanetinize helal getirmeyeceğiz. Sizleri, cesaretinizi, vatan sevginizi ve 15 Temmuz´u unutmayacak ve unutturmayacağız."

Bakan Yılmaz, daha sonra Ulu Camide 15 Temmuz şehitleri için okutulan mevlit programına iştirak etti. Programa protokol yetkilileri ile şehit aileleri katıldı.

Haberin11-07-2017 Açıklamalı Görseli

Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@