banner476

Bakan Ziya SELÇUK'un Özel Kalem Müdürlüğüne o isim getirildi

Milli Eğitim Bakan Ziya SELÇUK'un Özel Kalem Müdürlüğüne o isim getirildi

MEB 11.06.2020, 12:36 14.06.2020, 19:55
Bakan Ziya SELÇUK'un Özel Kalem Müdürlüğüne o isim getirildi

Meb Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'nun Aksaray Valisi olarak atanmasından sonra Genel Müdür olarak MEB Özel Kalem Müdürü Ömer İnan getirilmişti.Ömer İnan'dan boşalan özel kalem müdürlüğü koltuğuna Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğünde Daira Başkanı olan Uğur KILIÇ getilirdi.

Daire başkanı Uğur KILIÇ bugün itibari ile görevi yeni MEB Personel Genel Müdürü Ömer İnan'dan devrealdı.

UĞUR KILIÇ KİMDİR?

Ankara’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünü birincilikle bitirdi. Yüksek lisansını çocuk klasikleri üzerine yaptı. Türkçe öğretmenliği, editörlük, Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığında Protokol Müdürlüğü, Bakan Danışmanlığı, Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. Pek çok dergide makale, inceleme, şiir ve öyküleri yayımlandı. Uzmanı olduğu “Diksiyon, Etkili İletişim, Liderlik, Beden Dili, Protokol Kuralları” alanlarında kitlelere seminer ve kurslar verdi.

Üç şiir, iki masal kitabı ve Türkçe eğitimi üzerine birçok akademik yayını bulunan Uğur KILIÇ, 2015 yılında Prof. Dr. Mehmet İsmail Şiir Ödülü’ne layık görüldü. Pek çok şiiri farklı bestekârlar tarafından bestelendi ve TRT repertuvarına alındı.Hacettepe Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümünde Sözlü Anlatım, Yüksek İhtisas Üniversitesi Tıp Fakültesinde Eleştirel Düşünce ve Sanat isimli dersler verdi.

  Evli ve bir çocuk babasıdır.

www.mebpersonel.com

uğur kılıç

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@