banner476

Bilişim Öğretmenlerinden, MEB'e Mektup

Bilişim Öğretmenleri, MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Daire Başkanlıgına mektup yazdı.

MEB 26.12.2014, 18:10 26.12.2014, 18:22
Bilişim Öğretmenlerinden, MEB'e Mektup
 Bilişim Öğretmenleri kendilerine ait sosyal medya platformunda örgütlenerek MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Daire Başkanı Ali Yılmaz'a "Bilişim Teknolojileri Rehber Öğretmenliği" NORM kadrosu için mektup yazdılar. 


100 Saatlik BTR Öğretmenliği kurslarıyla magdur edildiklerini dile getiren Bilişim Öğretmenleri bu konuda somut adımlar beklediklerini mektuplarında dile getirdiler.
Ayrıca Bilişim Öğretmenleri; BTR Görevlendirmesinin son bularak BTR/NORM kadrosunun çıkarılmasını ve bu sayede her okulda en az 1 Bilişim Tek. Öğretmeni bulunmasının gerektiğini vurguladılar..

Bu magduriyetin giderilmesi adına mektup gönderme etkinliği baslatan Bilişim Öğretmenleri bir haftada yüzlerce mektubu  MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Daire Başkanlıgına posta aracılıgıyla gönderdiler...

Bilişim Öğretmenleri  MEB'in bu konudaki adımlarını ve alacağı kararları merakla bekliyorlar..

MebPersonel/ÖzelHaber
Yorumlar (6)
bilişimci ruh 6 yıl önce
100 saat kursla btr olunmasın..btr normu cıkarılsın bu bilişimciler atansın...i̇şi ehlı olan (bilişimciler) yapmalı
isimsizbilişimci 6 yıl önce
bilişim teknolojileri öğretmenlerine atama bekliyoruzz mağdur durumdayız lütfen sesimizi duyun artık şu rezilliğe son verin edindiğim bilgilere göre okullarda birçok ders boş geçiyormuş buna rağmen neden atama yapılamıyor! meb gereken ilgiyi göstermelidir!!!
mağduruzz 6 yıl önce
çok sevgili m.e.b. seni̇ çok sevi̇yorum ama bi̇r türlü hakkımızı vermiyorsun. ben ve diğer mağdur arkadaşlarımın feryadına deva bulun artık yeter kendi işimden başka her işi yaptım yoruldum hakkımızı arıyoruz sesimizi duyun atamamızı yapın doktorları atamayı düşüneceğinize onca okuyup sağlığımızdan hayatımızdan kısıp aldığımız eğitimin hakkını verin lütfen!!! saygılar..
yusuf 6 yıl önce
türkiye'nin işsizlik ve istihdam problemi bilişime verilecek önemle aşılabilir her kademede bilişim dersi olmalı ve 100 saat = 4 yıl saçmalığına artık son vermeliyiz.
bilişim 6 yıl önce
gelecek için bilişim
öğretmen 6 yıl önce
Eski iktidarlar döneminde mektupla öğretmen veya 3 ay eğitimle öğretmen olanları gören canım ülkem 1990 yılların başında bitki yetiştiren ziraatçıları hayvana bakan veterinerleri ,uzmanlık alanı olan ekonomi olan iktisatçıları vb. öğretmen yaptı .şimdi ise bir kanun çıkararak fazlalık sınıf öğretmenleri bir gecede branş öğretmeni yaptı .yani beden eğitimi dersini takım elbise ile yaptıranlar matematik sorusunu çözemeyip matematik öğretmenine çözdürüp sınıfta anlatan,ben pc kullanmam projeksiyon kullanmayı bilmem diyen (sınıf öğretmenliği yapanlar yani kendi işini yapanlar üzerine alınmasınlar) sınıf öğretmenleri branş öğretmeni oldu ülkemde.saolsun milli eğitim bakanlığı liyakata o kadar önem veriyor ki gözlerim yaşardı ağlamaktan.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@