banner476

Bor'dan MEB'e örnek olacak uygulama

BOR KAYMAKAMLIĞI EĞİTİMDE ÖRNEK BİR PROJEYE İMZA ATTI

MEB 04.08.2014, 02:38 04.08.2014, 02:39
Bor'dan MEB'e örnek olacak uygulama
 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılında Niğde ili Bor ilçesi Kaymakamlığı tarafından örnek bir proje geliştirildi. Başarıda Olumlu Rekabet (BOR) Projesi, adını taşıyan projeye göre eğitim çalışanlarına verilecek ödüller objektif kriterlere bağlandı. Bu çerçevede Bor'daki tüm eğitim kurumlarında adil bir ödüllendirmenin sağlanması, böylelikle motivasyonun yükseltilmesi ve eğitim çalışanlarının olumlu bir rekabet ortamında kendilerini ve eğitim çevresini geliştirerek kaliteyi artırmaları hedeflendi.
Projenin danışma kurulunda Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesinde görevli 4 akademisyen, proje yönetim kurulunda ise Bor ilçesinde üyeleri bulunan 4 farklı sendika temsilcisi görev yaptı.

"Bor" projesi kapsamında mesleki ve diğer alanlarda kitap okuma, düzenlenecek seminerlere katılma, kitap okumayı teşvik etme, öğrencileri evlerinde ziyaret etme, sosyal kültürel ve sportif yarışmalara öğrenci hazırlama, projelere aktif katılma, sigaradan uzak durma, hakemli ve bilimsel dergilerde makale yazma gibi kriterler belirlenerek eğitimcilerin bu hedeflere ulaşması istendi.

2014/2013 eğitim öğretim yılı başından beri titizlikle uygulanan projenin sonuçları değerlendirildi ve başarılı olan öğretmen ve okul yöneticilerine ödülleri kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen törenle verildi.

Törene Bor Kaymakamı Abdullah KÜÇÜK, Bor Belediye Başkanı Sıtkı ERAT, Niğde Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Doç. Dr. Kamil İŞERİ, Öğretim Görevlisi Kemal MERT, İlçe Milli Eğitim Müdürü Celalettin ÖZÜDOĞRU, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Bor'daki eğitim kurumlarında görev yapan 966 öğretmen ve eğitim yöneticisi ulaşılması istenen hedefler doğrultusunda geliştirilen kriterlere göre yapılan objektif ve şeffaf değerlendirme neticesinde alanında üstün performans gösterdiği tespit edilen 33 eğitimciye başarı belgesi, 16 eğitimciye cumhuriyet altını ve 5 öğretmen çifte Antalya'da 5 yıldızlı otelde 4 gece 5 gün tatil hediye edildi.

Eğitim alanındaki gayretli çalışmaları ile bilinen Bor Kaymakamı Abdullah KÜÇÜK " Projeye aktif katılımlarından dolayı eğitimcilere teşekkür ederek, kaymakamlığımca yürürlüğe konulan bu projenin temelinde adalet, öğretmene güven, saygı ve şeffaflık vardır. Eğitimcilerimizi performansından dolayı tebrik ediyorum. Önümüzdeki yıl öğretmenlerimizden daha fazla sayıda katılım ve üst düzey performans bekliyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.
Kaynak: Kaynak: www.memurlar.net
Yorumlar (1)
TESEKKÜR 6 yıl önce
bu uygulanin adaletli bir şekilde yapilmasindan dolayi yetkilikere teşekkür ediyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@