banner476

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Yılmaz, Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesinin açılışına katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak´ın katılımıyla Zeytinburnu´nda düzenlenen törende, Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesinin açılışı gerçekleştirildi.

MEB 29.09.2017, 22:57
Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakan Yılmaz, Sâmiha Ayverdi Anadolu Lisesinin açılışına katıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurdele kesimi öncesinde yaptığı konuşmada, yeni eğitim ve öğretim yılı içerisinde öğrencilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının başarılarla dolu olmasını temenni eden Erdoğan, "Sâmiha Ayverdi Hanımefendi, bizim özellikle edebiyat dünyamızın en önemli isimlerinden biriydi. Allah rahmet eylesin. Onun isminin yaşanır hale getirildiği bu güzel okuldan, şimdi biraz sonra da gezeceğiz. Zaten tabii eski okul, malum harabeydi ama şimdi tamamıyla çok daha farklı, çok daha mimarisiyle, her şeyiyle güzel bir okul. Az önce ifade ettim, Fatih´te, ´zarf-mazruf´ dedim. Şimdi zarfı da güzel, inanıyorum mazrufu da güzel olacak. İçerik ve dışı itibariyle. Böyle bir eseri siz sevgili öğrencilerimize, eğitim ve öğretim camiamıza kazandırdıkları için." diye konuştu.

Daha sonra açılış kurdelesini kesen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakan Yılmaz, Bakan Albayrak ve diğer protokol yetkilileri ile birlikte okulu gezdi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@