DİNÇER'DEN  CNN TÜRK FLAŞ AÇIKLAMALAR!!!

DİNÇER'DEN CNN TÜRK FLAŞ AÇIKLAMALAR!!!

DİNÇER EĞRİSİ DOĞRUSU PROĞRAMINDA KONUŞUYOR....

Bu sene il içi iller arası sağlık eş durumu gibi özürler için yer değiştirme talebi 156 bin. Ben bu rakamları söylediğim zaman uzmanlarımın beni yanılttığı iddia ediliyor. Bilgi alt yapımız üst düzeydir. Her şeyi bilişim anlamında görebiliyoruz. Bu 156 bin öğretmenden toplam özür talebi 50 bin civarındadır. 156 bin değişiklik isteğinden 24 bin eş durumu talebiyse bunların hepsini nereye taşıyabilirim? Bundan 3-4 yıl önce kadro doluluk oranı % 55 oranındaydı. Nimet Hanım dönei ve benim dönemimde alınanlarla birlikte %856 doluluğa ulaştık. Dolu olan kadroya öğretmen taşıyabilir miyim? 
Talep kontrolsüz şekilde artıyor. Büyük bir çıkmaza girdik. Eğer tüm kadrolarımızı doldurursak bu kez eş ataması bekleyen öğretmen sorunuyla başbaşa kalacağız. Bu kez özür bekleyenler öğretmen atamayın diye mi gösteri yapacaklar?


Sistemi değiştirdik. Ortaya çıkan sıkıntıları tüm kesimler paylaşmak zorundadır. Ortaya çıkacak sorunlara öğretmenler katlanmak zorundadır. Geçen yıl 5. Sınıfı okutan öğretmenler 1. Sınıftan başlayacak. 42 bin sınıf öğretmeni norm fazlamız var. Onları mağdur etmemek için özür atamalarını yapamadık. 7 bin asker eşi yer değiştirmek istiyor. Genel çıkarları özel çıkarlara feda edemeyiz. Eş ataması yapamayacaklarımızın durumunu tekrar gözden geçireceğiz. Gönderemiyorsak bu gerekçelerimizin arka planını anlatmaya çalışıyorum. Bir tercih yapmak zorundayız. Bir öğretmenimizin maliyeti 3 bin lira. Bir öğretmenin yıllık maliyeti 36 bin lira. Biz 33 bin norm fazlası öğretmen varken 1 milyon 100 bin lira maliyeti var. Buna katlanmak zorunda mıyız? Biz bu norm fazlası öğretmenleri bir kenarda mı tutmalıyız. Anadolunun değişik yerlerinde görev mi vermeliyiz.


Öğretmenler sosyal medyada kulis yapıyorlar. Ben buradan söylüyorum. Öğretmen doğudan Uşak’a isyiyor eşi neden doğuya istemiyor. Sistem üretmeli ve buna uymalıyım.bütün eleştirilere baktığımda eğitim odaklı çalışmalardan çok öğretmen lobilerine göre konuşuluyor.


Hüseyin Beyin ve Nimet Hanımın çözüm üretmeye çalışmalarından gocunmuyorum. Benim bildiğim bilgilere sahip olsalar böyle konuşmazlardı.


Özür istekleri kendi durumlarından değil genel olarak kulis yapıyorlar.


Biz en ücra köşedeki çocuğa öğretmen göndermek zorundayız.

ŞUBATTA İLK ATAMA OLMAYACAK!
Ankara’da binlerce sınıf öğretmenimiz fazlayken,  özür atamalarını nasıl yapalım? Çözebildiğim kadarını çözeceğim, çözemediklerim beni affetsin? Türkiye’nin her yerinde sağlık hizmeti veriliyor. Sadece büyük illerimizde hastane yok.


SINAV SİSTEMİ


YGS’yi yılda birden çok yapmayı planlıyoruz. 2014’ten sonra bunu hayata geçireceğiz. SBS’yi kaldıracağız. Sınavı seçme ve eleme mantığıyla yapmayacağız. Sınav okul zamanı bazı derslerden yapacağız. Milli Eğitim Bakanlığının başarısını ölçmek amacıyla yapacağız. Dersanelere talebi azaltmayı amaçlıyoruz


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

13 Yorum