DİNÇER'den Öğretmene Şiddeti Önleme Yazısı

DİNÇER'den Öğretmene Şiddeti Önleme Yazısı

DİNÇER'den Öğretmene Şiddeti Önleme Yazısı

Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin TÜRKOĞLU'nun Nazire Merzeci İlkokulu öğretmeni Rabia Sevilay Durukan'ın öldürülmeden önce MEB'in hangi tedbirleri aldığı soruna cevap geldi


Osmaniye Milletvekili Hasan Hüseyin TÜRKOĞLU, İzmir'in Karabağlar ilçesindeki Nazire Merzeci İlkokulu'nda 8. sınıftaki bir öğrenci Fen Bilgisi öğretmeni Rabia Sevilay Durukan'ı 26 Eylül 2012 tarihinde ders esnasında diğer öğrencilerin gözleri önünde bıçaklanması sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'in MEB'in web sayfasından yaptığı Basın Açıklamasında, "Bu olayda öğretmenimizin hayatım kaybetmiş olması kadar üzücü diğer bir husus ise elim olaya bir öğrencimizin sebep olmasıdır. Şiddet kimden ve ne şekilde gelirse gelsin kabul edilemez. Öğretmenlerimize yönelik bu tür olayların yaşanmaması için Milli Eğitim Bakanlığı her türlü tedbiri almaktadır ve alacaktır." ifadelerini kullanması sonucunda;

Bugüne kadar öğretmene şiddetin önlenmesi konusunda hangi tedbirleri aldığınız halde ölümle sonuçlanan böylesine elim bir olay meydana gelmiştir?

Bundan sonra bu tür olayların olmaması için hangi tedbirleri almayı düşünüyorsunuz?

Sorularını yazılı soru önergesi olarak TBMM Başkanlığı'na sunmuştu. Süresi içinde cevaplanmayan önerge, süresi dolduktan sonra cevaplanmıştır. MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından kaleme alınan ve Bakan Dinçer tarafından imzalanan yazıda öğretmene şiddetin önlenmesi konusunda bakanlığın hangi tedbirleri aldığı belirtilmiştir.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

5 Yorum