banner476

Diyarbakır'da Milli Eğitim Şube Müdürüne Yumruklu ve Bıçaklı Saldırı.

Diyarbakır'da Milli Eğitim Şube Müdürüne Yumruklu ve Bıçaklı Saldırı.

MEB 05.01.2016, 12:16 05.01.2016, 12:54
Diyarbakır'da  Milli Eğitim Şube Müdürüne Yumruklu ve Bıçaklı Saldırı.
Diyarbakır Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan Bayram Duman, bir okulda hizmetli olarak çalışırken işe gelmediği içing örevine son verilen hizmetli R.O.'nun bıçaklı saldırısında yaralandı.

Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan Bayram Duman, dün öğleden sonra makamında bulunduğu sırada, daha önce bir okulda hizmetli olarak çalışırken işe gelmediği için işten çıkarılan R.O.'nun bıçaklı saldırısına uğradı ve tartaklandı. Odada bulunan başka bir şube müdürünün araya girmesi ve haber vermesi ile olay yerine gelen polis, R.O.'u gözaltına alırken, Şube Müdürü Duman ise hastaneye kaldırıldı. Saldırı sırasında koltuk altından bıçaklandığı ve yüzünden yaralandığı belirtilen Bayram Duman tedavi altına alındı.

Saldırıyı kınayan Eğitim- Bir Sen Diyarbakır Şube Başkan Vekili Naif Keleş, toplumsal sorun haline gelen şiddet olaylarına karşı tavır alınması ve önlem alınması gerektiğini söyledi. Keleş, "Üzülerek ifade etmeliyiz ki, şiddet toplumsal bir sorun haline gelmiştir. Toplumda bir hak arama yöntemi gibi yaygınlaşıyor. Aklını ve duygularını yönetemeyenler şiddeti seçiyor, kurum içinde gerekli güvenlik tedbirler alınmadığından, şiddeti bir hak arama yöntemi olarak seçenler kurum içinde istediği gibi makam odalarında üyelerimize saldırabiliyorlar. Milli Eğitim Bakanlığının gerekli güvenlik tedbirlerini almaya davet ediyoruz. Üyelerimizin hayatı ucuz değildir. Sendika olarak üyelerimizin yanında olacağız ve gerekli hukuksa girişimlerde bulunacağız" dedi. -

Yorumlar (3)
Garip 5 yıl önce
Her türlü şiddete karşıyım. Yönetim erki de yasalara uymak zorunda ve hukuk kararlarını uygulamak zorunda. Bununiçin de açıklama yapın. Siz sadece kendinize müslümansınız. Ama adalet bir gün size de lazım.
akin 5 yıl önce
mem lerde guvenlik tedbiri sifir
ergin 5 yıl önce
üyeniz olmasa ses çıkarmayacaktınız herhalde. bu durumda hala sendikacılıktan bahsediyorak bize mustehaktır. bir sağlık bakanlığı kadar olamadınız.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@