Doğa Koleji Kayıt İptalleri İsteyen Velilere Para İadesi Yapmıyor Mu?

Doğa Koleji Kayıt İptalleri İsteyen Velilere Para İadesi Yapmıyor Mu?

Doğa Koleji Kayıt İptalleri İsteyen Velilere Para İadesi Yapmıyor Mu?

Doğa Kolejinde gerek zorunlu gerekse başka sebeplerden dolayı Velilerin Öğrencilerine Kayıt iptali için yaptığı başvurular sonrası iade olması gereken ücretler noktasında zorluk çıkardığı ve bu konuda bir çok veliyi ve öğrenciyi mağdur ettiği ifade ediliyor.

Bu konuda sadece son bir kaç hafta içinde kayıt iptali sonrası iade sürecince sorun yaşayan velilerin durumlarını anlattığı o mesajlardan sadece birkaçı .

Yetkililerin bu konuda velilerin mağdur olmaması için gerekli uyarı ve incelemeleri yapmaları gerekmektedir.

Bu konuda mağdur olan veliler mebpersonel.com sitemizde whatsap ihbar hattı (0531 674 25 06 ) destek@mebpersonel.com iletişim kanallarından mağuriyetlerini iletebilirler.

İşte iade ücretleri konusundaki şikayetlerden bir kaçı....

1) Doğa Koleji Beyoğlu kampüsü 30 Mart 2022 tarihinde 3. Sınıfa geçen oğlum için yıllık peşin ödediğim kayıt ücretini TSK ® personeli olarak tayin olmam ve gittiğim yerde doğa kolleji olmadığı için iptal ettirmek zorunda kaldım. Dilekçe ile 25 Temmuz 2022 tarihinde başvurmama ve haftada 3 4 kere Genel Müdürlüğü ve kampüs müdürünü aramama rağmen hala iade etmediler. Erken başvuru indirimi için Mart'tan bu yana paranın pul olması bir yana Ekim ayı sonuna gelmemize rağmen hala iade paramı alamadım. Yetkililerden bu konuda yardımcı olmasını rica ediyorum.

2) 2022-2023 dönemi için Halkalı kampüsüne kayıt yaptırdık, şartlarımızın değişmesinden dolayı Temmuz ayında kayıt iptali yaptırdık. Okul ücretimizin yaklaşık %50'sini ödedik, Temmuz ayından bu yana ödememiz yapılmadığı gibi karşımızda muhatap da bulamıyoruz. Halkalı kampüsündeki yetkililer ilgilenmiyorlar, merkeze ulaşmak mümkün değil. Telefon ile ne malı işlere ne de halkla ilişkiler birimine ulaşmak mümkün değil. Acilen mağduriyetimin giderilmesini rica ediyorum.

3)Doğa Koleji Ataşehir kampüsüne 2022-2023 senesi için Temmuz ayı içerisinde 4 yaşındaki oğlumun kaydını yaptırdım. Ağustos ortasında vazgeçtim ve iptalini istedim. Eylül ayında başlayacak eğitimin daha başlamasına 1 ay vardı. Hem senelik okul ücretinin %10'unu kestiler. Hem de geri yatırılması gereken 2 bin küsur tutarı 2.5 aydır tarafıma yatırmadılar. 40-50 iş günü gibi bir süre veriyorlar. Bu kabul edilebilir bir geri ödeme süreci değil. Günü gününe eğitim ücretini almayı biliyorlar, geri ödemeye gelince 40-50 gün. İyi ki yollarımız ayrılmış.

4)İtü Eta Vakfı Doğa Koleji Bahçeşehir kampüsünden 10 Eylül tarihinde kayıt iptali gerçekleştirdim. Satın alınan kitapların da iadesi olması sebebiyle kitaplar iadelerinin de en geç 1 hafta içinde gerçekleşeceğe söylendi. Kayıt döneminde herkes Şirinler gibiydi sonrasında muhatap bulamıyorsunuz şikayet olması durumunda. Kimse sizinle muhatap olmak istemiyor. İyi ki çocuğum böyle bir kurumun saygısız bünyesinde bulunmuyor.

5) 7 Eylül'de Kartal Doğa Koleji'nden kayıt iptali yaptırdık. İptal işleminin onaylandığı bilgisi verilmesine rağmen geçen süre içerisinde halen daha iade işlemi yapılmadı. Gerek Kartal Doğa Koleji yetkililerini gerekse merkez dedikleri yerlere gerekli görüşmeler yaptım. Görüştüğüm kişiler merkeze email gönderdik yapabileceğimiz başka bir şey yok demekten ileri gidemiyorlar. Ödemenin yapılması için imza bekleniyormuş. Aylardır bu neyin imzasıdır anlamak mümkün değil. Çocuğumuzu kurtardık, paramızı kurtarmak içinse aylardır uğraşıyoruz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.