Doğa Okullarından  Yönetmeliğe Ve Kanuna Aykırı İlan Paylaşımı

Doğa Okullarından Yönetmeliğe Ve Kanuna Aykırı İlan Paylaşımı

Doğa Okullarından Yönetmeliğe Ve Kanuna Aykırı İlan Paylaşımı

Özel öğretim kurumları yönetmeliği ve kanuna göre öğrenci resimleri ve isimlerinin kullanılmasının yasak olmasına rağmen Doğa Okulları Kahramanmaraş Şubesi Facebook sayfasında yer alan paylaşımlarda Öğrenci resimleri ve öğrenci isimleri açık bir şekilde paylaşım yapılarak kanuna ve yönetmeliğe aykırı davranılıyor.

Özel öğretim kurumları yönetmeliğinin ek 4. Maddesinde "Reklam ve ilanlar EK MADDE 4 – (Ek:RG-13/1/2017-29947) (Değişik:RG-19/2/2020-31044)

(1) Kurumların reklam ve/veya ilanlarında öğrenci resimleri ve isimleri ile öğrenci başarı durum bilgileri kullanılamaz.

(2) Kurumların reklam, ilan veya her türlü tanıtıcı faaliyetlerinde, kurumu tanıtıcı bilgilerin bulunduğu karekoda yer verilir. Karekod, kurumun girişinde kolaylıkla görülebilecek bir yerde bulunur. "denmektedir.

Ayrıca İlgili Kanunun 7 nci maddesinin 2/b fıkrasında "Gerçeğe aykırı reklam ve ilan vermesi veya reklam ve ilanlarda öğrenci resim ve bilgilerini kullanması.

Yönetmeliğinin ve kanunun ilgili maddeleri aşağıda görüldüğü üzere açık bir şekilde belirtilmesine rağmen Doğa Koleji Kahramanmaraş Facebook sayfasında yapılan o paylaşımlar .

Bu konuda yetkili kurumlar gerekli denetimleri yaparak üzerine düşeni yapmalıdır.

fireshot-capture-153-11-doga-koleji-kahramanmaras-facebook-www-facebook-com.png

kanunnn.png

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum