E-Okul MEB VBS Giriş Ekranı

E-Okul MEB VBS Giriş Ekranı

E-Okul MEB VBS Giriş Ekranı

E-Okul MEB VBS Giriş Ekranı14 Kasım 2022 tarihinde 2022-2023 Eğitim Öğretim yılının ilk ara tatili başlayacak. Sınavlar ise başladı ve notlar e-okul sistemine girilmeye başlandı. Öğrencilerinin notlarını merak eden veliler için VBS’ye nasıl girilir haberimizin devamında bunu anlatıyoruz.

Ara tatilden önce ise birçok okulda öğretmenler ilk sınavları gerçekleştiriyor. Sınav sonuçlarını öğrenciler kadar veliler de merakla bekliyor. Ara tatil öncesi ilk sınav sonuçları e-okul sisteminde yerini alırken birçok veli Veli Bilgilendirme Sistemi’ne nasıl gireceklerini araştırıyor. Sisteme giriş yapan veliler hem öğrencilerinin notlarını, devamsızlık yaptıkları günleri, okudukları kitapları ve davranış notlarını görebiliyorlar.

İşte sisteme giriş yapma aşamaları:

  1. İlk olarak aşağıdaki linke tıklayın.

VBS GİRİŞ

  1. Karşınıza aşağıdaki sayfa açılacak, buradan Veli Bilgilendirme Sistemine Giriş kısmına tıklayın.e-okul1.png
  2. Aşağıdaki sayfa açılacak ve buraya ekrandaki güvenlik kodunu, öğrenciye ait T.C. Kimlik numarasını ve öğrenci okul numarasını girin.

e-okul2.png

  1. Aşağıdaki sayfadan sol tarafta bulunan kategorilere tıklayarak duyurulara, not bilgisine, devamsızlık bilgisine, haftalık ders programına, sınav ve proje/ödev bilgilerine ve diğer birçok bilgiye de ulaşabilirsiniz. Sol üst kısımdaki sınıf kategorisinden öğrencinizin önceki yıllara ait bilgilerine de ulaşabilirsiniz.

e-okul3.png

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.