EBA yeni şifre alma nasıl yapılır? (Resimli Anlatım)

EBA yeni şifre nasıl alınır resimli anlatımı ile siz değerli öğrencilere hazırladığımız bu kılavuzumuzda bulabilirsiniz.

MEB 16.03.2020, 10:02 16.03.2020, 10:05
EBA yeni şifre alma nasıl yapılır? (Resimli Anlatım)

EBA şifre alma işlemleri resimli anlatım ve EBA şifresini unutanlar ne yapacak öncelikle Milli eğitim bakanlığının korona-virüs salgının önüne geçmek için okulları ilk hafta tatil etmesi ikinci hafta ise uzaktan eğitim yapılacağınız açıklaması üzerine gözler EBA sistemine çevrildi. Peki nedir bu EBA ? nasıl giriş yapılır ? Uzaktan eğitim nasıl yapılacak? Sistemde bizi neler karşılıyor? mebpersonel.com ailesi olarak tüm detayları ile resimli bir şekilde açıkladık.

EBA yani Eğitim Bilişim Ağı Milli eğitim bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylar tamamen yenilenerek eğitim camiasındaki herkesin kullanımına sunuldu.

Öğretmen, öğrenci ve veli sisteme kendi bilgileri ile giriş yapıp sistemi tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilmektedir.

Nasıl giriş yapılır ?

https://www.mebpersonel.com/images/upload/eba_2.jpg

Öğrenciler TC kimlik ve Şifreleri girerek sisteme giriş yapabilirler.

Şifre nasıl alınır öğrenmek için tıklayın..

Sisteme giriş yaptıktan sonra sizi aşağıdaki gibi bir görüntü karşılamaktadır.

https://www.mebpersonel.com/images/upload/1111_1.jpg

1 numaralı Dersler alanı :

Bu alanda Öğrencinin okulda görmüş olduğu derslerin listesi bulunmaktadır. Öğrenci burdaki istediği dersin üzerine tıklayıp o ders ile ilgili konu anlatım kitabı var ise videolu ve resimli anlatımları inceleyebilmektedir.

2.hafta uzaktan eğitim yapılacağı için her ders için bu kısımlarda videolu ders anlatımlarının aktif hale gelmesi muhtemeldir.

2 numaralı alan :

Dersler , sınavlar , kütüphane , öğrencilerin çalışmaları , takvim ve öğretmenler tarafından oluşturulmuş gruplara ulaşılabilecek alandır.

Bu alanda öğrenciler dersler menüsünden okulda görmüş oldukları tüm derslerin materyallerine ulaşıp kullanabilmektedir. Dersler ile ilgili alanında uzman öğretmenler tarafından özel hazırlanmış videolu dersleri izleyebileceklerdir.

Sınavlar menüsünde öğretmenler tarafından öğrenciye özel olarak hazırlanmış sınavlar var ise öğrenciler bu alanda sınavlara ulaşabileceklerdir. Yenilene EBA sisteminin getirdiği yeni özelliklerden bir tanesi de bu alandır.

Öğretmenler her öğrenci için özel sınav hazırlayıp öğrenciye gönderebileceklerdir. Öğrenciler ise kendilerine özel gönderilmiş sınavlara bu kısımdan ulaşabilecekledir

Kütüphane menüsünde ; Öğrencilerin ilgisini çekebilecek bir çok roman , hikaye, bilim teknik , sağlık , teknoloji vb alanda binlerce kitap ve dergiye ücretsiz ulaşıp okuyabilecek ve indirebilecektir.

Çalışmalarım menüsünde ; öğrencinin sistem üzerinde yapmış olduğu tüm çalışmalar bulunmaktadır. Öğrenci geçmiş dönemde yapmış olduğu tüm çalışmalarını bu kısımda bulup inceleyebilecek ve tekrardan düzenleyebilecektir.

Takvim menüsünde ; Öğrenciler takvim üzerinde hangi gün hangi etkinler var onları görebilecektir. Etkinlikler Milli eğitim , okul veya öğretmen tarafından oluşturulduğunda etkinlik otomatik olarak takvime eklenecek ve o gün hangi etkinlik var ( sınav , tören , önemli gün ve haftalar ) öğrenci takvim üzerinde çok önceden görebilecektir.

3 numaralı alan ;

Bu alanda ise kullanıcı istatistikleri görebilecektir.

Tatilin ikinci haftası uzaktan eğitim başladığında ise bu sistem üzerinde milli eğitim bakanlığı tarafından bilgilendirici içerikler paylaşılacaktır. Uzaktan eğitim ile ilgili olarak Milli eğitim bakanlığı tarafından resmi bir açıklama yapıldığı an siz değerli okuyucularımız ile paylaşılacaktır.

Yorumlar (1)
hasa.rukiy 4 ay önce
açılmıyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@