banner476

"EĞİTİME HİZMET" ÖDÜLÜ MEB MÜSTEŞARI YUSUF TEKİN'E VERİLDİ

ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ile Kültür ve Turizm Bakanlığı ortaklığında imam hatip okullarının açılması için, ilerleyen yaşına rağmen ciddi mücadele veren Celaleddin Ökten'i yeni nesillere tanıtmak ve hatırasını canlı tutmak amacıyla Celaleddin Ökten Ödülleri gecesi düzenlendi.

MEB 28.12.2016, 23:52
"EĞİTİME HİZMET" ÖDÜLÜ MEB MÜSTEŞARI YUSUF TEKİN'E VERİLDİ
 Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nundaki ödül gecesine Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Milli Eğitim Müsteşarı Yusuf TEKİN , ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz, Merhum Celaleddin Ökten'nin kızı F. Züheyra Ökten, basın mensupları, sanat, edebiyat, müzik, spor ve siyaset dünyasının önemli isimleri, imam hatip öğrencileri, imam hatip dernek başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
İMAM HATİPLER MÜNEVVER BİR NESLİN ÖNCÜSÜ

Ödül gecesinde konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, imam hatip okullarının çok ciddi ve önemli bir toplumsal ihtiyacın gereği olarak ortaya çıktığını söyledi. Geçmiş dönemlerde birçok engellemelere rağmen, Celalleddin Ökten gibi aydın şahsiyetlerin dirayet ve gayretleri ile imam hatip okullarının varlığını koruduğunu belirten Bakan Avcı, "İmam hatip okulları, Türkiye'nin ihtiyacı olan münevver bir neslin yetişmesinde önemli rol oynadı. Türkiye'nin dini, ilmi, kültürel ve sosyal hayatında çok mühim yeri olan imam hatip okullarımız, bugün de başka diğer okullarımız gibi güzide bir neslin yetişmesine vesile oluyor. ÖNDER gibi birçok sivil toplum kuruluşu da bu okullarımızda okuyan gençlerimizin daha iyi yetişmesine katkıda bulunuyor ve bugün de bir numunesini gördüğümüz böyle güzel programlar vasıtasıyla gençlerimizin kültürle, sanatla, edebiyatla iç içi olmalarını sağlıyorlar." dedi.

MEB MÜSTEŞARI YUSUF TEKİN'E EĞİTİME HİZMET ÖDÜLÜ


Milli Eğitim Bakanı Müsteşarı Yusuf TEKİN'e , Eğitime Hizmet ödülünü , daha önce Milli Eğitim Bakanlığında beraber görev yaptığı , mevcut Kültür Bakanı Nabi Avcı verdi .

ÖNDER Genel Başkanı Halit Bekiroğlu da Celaleddin Ökten adına ilk kez ödül töreni düzenlediklerini belirterek, "Amacımız böyle değerli bir insanı ve onun şahsında değerlerimizi, gençlerimizin daha iyi tanıması ve anlamasıdır. Örnek insanları gelecek kuşaklara aktarmak ve onların örnek alınmasına katkı sunmaktır." dedi.


Ödül kazanların listesi ise şu şekilde;

Eğitime Hizmet Ödülü - Yusuf Tekin - MEB. Müsteşarı


Yılın Araştırmacısı- Bilim İnsanı - Prof. Dr. Ş. Teoman Duralı


Yılın Dini Hizmet Ödülü - Said Yaz


Yılın Eğitimcisi- Derya Ovacıklı


Yılın Edebiyatçısı - İbrahim Tenekeci


Yılın Gençlik Dergisi - Anadolu Gençlik Dergisi


Yılın Kültür / Edebiyat Dergisi - Muzaffer Serkan Aydın- İtibar


Yılın Televizyon Dizisi - Diriliş Ertuğrul


Yılın Sinema Filmi - Kürşat Kızbaz - Somuncu Baba: Aşkın Sırrı


Yılın Oyuncusu - Ufuk Bayraktar


Yılın Müzisyeni - Uğur Işılak


Yılın Sporcusu - Kenan Sofuoğlu/ Y. Bekir Uçar


Yılın Radyo Programcısı - Fatma Beyza 

Tütüncüoğlu


Yılın Televizyon Programcısı - Betül Soysal Bozdoğan


Yılın Gazetecisi - Hande Fırat


Yılın İnternet Sitesi - www.sonpeygamber.info (Saliha Büyükdeniz)


Yılın Projesi- Yaşayarak Öğreniyorum Projesi


Yılın Gençlik STK'sı - İstanbul Alperen Ocakları - Kürşat Mican


Celaleddin Ökten Özel Ödülü - Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Yorulmaz


Ahde Vefa Ödülü -Sabahattin Zaim/ (Kızı Mehveş Zaim Tarım)


15 Temmuz Milli İrade Ödülü - İsmail Kahraman

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@