banner476

Erdem: Türkiye, ana kucağı gibi

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Suriyeli çocukların eğitimi için yaptırılan “15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meslek ve Dil Okulu“nun açılışına katıldı. Erdem, törende, “Türkiye bu coğrafyada daima ‘muhacir’lere ‘ensar’ oldu. Coğrafyamız özel bir coğrafya, dünyada başka bir Anadolu yok. Türkiye, ana kucağı gibi.” diye konuştu.

MEB 23.12.2016, 17:35
Erdem: Türkiye, ana kucağı gibi

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem; Ankara Büyükşehir Belediyesi, Kalkınma Bakanlığı, Ankara Kakınma Ajansı ve Suriye Dostluk Derneği işbirliğiyle Suriyeli çocukların eğitimi için yaptırılan "15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Meslek ve Dil Okulu"nun açılışına katıldı.

Türkiye ana kucağı gibi

Okulun açılışında konuşan Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Türkiye´nin zor bir süreçten geçtiğini, her şeyin düzeleceğini ve umutlarını kaybetmediklerini dile getirerek "Türkiye bu coğrafyada daima ‘muhacir’lere ‘ensar’ oldu. Coğrafyamız özel bir coğrafya, dünyada başka bir Anadolu yok. Türkiye, ana kucağı gibi. Sıkışan gelir, güvenle bekler. Ya geri döner ya da burada yaşar. Bu yüzyıllardır böyle oldu." dedi. Bakanlık olarak Suriyeli çocukların eğitimi için son 5 yılda 10 milyar lira harcadıklarını aktaran Erdem, 133 bin Suriyelinin meslek edinmesi için uğraştıklarını, Suriyelilerin eğitimi için sivil toplum örgütleri, belediyeler ve toplumun tüm unsurlarına iş düştüğünü bildirdi.

Kalkınma Bakan Yardımcısı Yusuf Coşkun ise Suriyeli çocukların yeni açılan okulda dil ve meslek eğitimi göreceklerini belirterek "Bu okul örnek bir model oldu. Ortak akılla bu okulların sayısını arttırıp, Suriyeli kardeşlerimize kaliteli hizmet vermek için çalışmalıyız." dedi.

Altındağ ilçesi Battalgazi Mahallesi´nde Suriyeli öğrencilerin eğitimi için açılan 5 derslikli okula her yıl bin öğrenci kabul edilecek.

Yorumlar (1)
ozlem Alkan 4 yıl önce
Sayın Erdem; Memur ogretmenler olarak bir müjde bekliyoruz.5 sene önce elimizden alınan bu hakkın tekrar iade edilmesini istiyoruz.Asil meslegimizi yapabilmek için siniflara,ogrencilere kavuşmak istiyoruz.İnsanin kendi mesleği gibisi yokmuş.İnanin,bolumumde yeterli alım olmadığı için 84 puanla başka bir kuruma veri giriş memuru olarak ancak atanabildim.Dersanecilerin elinden tuttuğunuz gibi bizim de elimizden tutar misiniz?Yardımlarınızı bekliyor saygılar sunuyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@