banner476

'FETÖ'cü öğretmenler evde ders verecek' paniği

Velilerin, çocuklarının eğitimindeki eksiklikleri gidermek için özel ders aldırma yönteminde, bazı FETÖ'cü grupların devreye girdiği iddia edildi.

MEB 10.09.2020, 13:25
'FETÖ'cü öğretmenler evde ders verecek' paniği

Pandemi dönemindeki alternatif eğitim modelleri, farklı tartışmaları beraberinde getirdi.

Velilerin, çocuklarının eğitimindeki eksiklikleri gidermek için özel ders aldırma yönteminde, bazı FETÖcü grupların devreye girdiği iddia edildi.

TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyelerine son dönemlerde, velilerin eğitimdeki yetersizliği gidermek için çocuklarına özel ders aldırmak için gösterdikleri çabayı kullanan FETÖcü eski öğretmenlerin olduğu bilgisi geldi. Milletvekillerinin konunun araştırılması için Milli Eğitim Bakanlığına başvurdukları öğrenildi.

Verilen bilgiye göre, okullarda düzenli eğitim yapılamayacağını gören veliler, çocuklarına özel ders aldırmaya başladı. Birden fazla öğretmenin bir araya gelip bir daire kiraladığı, buralarda öğrencilere özel ders verdikleri belirtildi.

MEBden belge almadan oluşan yapıların bazılarında FETÖcü öğretmenlerin görev aldığı iddia edildi. Evlere özel ders vermeye gidenler arasında da FETÖcü öğretmenlerin bulunduğu öne sürüldü.

Bu konudaki iddialar, milletvekilleri tarafından MEBe iletildi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@