banner476

Hamza Aydoğdu Öğretmenlerle Canlı Yayında Buluştu

Muğla öğretmen Akademisi programına canlı yayın konuğu olan Hamza aydoğdu muğla öğretmenleri ile “ Eğitim Sohbetleri” konulu söyleşide bir araya geldi. Muğla İl Milli eğitim Müdürlüğü instagram hesabından yapılan canlı tayının moderatörlüğünü İl Milli eğitim Müdürü Pervin töre yaptı.

MEB 09.05.2020, 21:36 09.05.2020, 21:36
Hamza Aydoğdu Öğretmenlerle  Canlı Yayında Buluştu

İnstagram üzerinden yapılan canlı yayın Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Pervin TÖRE’nin “Benim bildiğim en uzun süre personel genel müdürlüğü yapan kişisiniz. Covid 19 salgın döneminde de bütün milli eğitim camiasını motive ederek dimdik ayakta tutuyorsunuz. Bu başarınızın sırrını açıklar mısınız? Bugün buradan sizin başarınızın sırlarını da duymak istiyoruz.” Sözleri ile başladı.

Babasız büyüdüğünü ve dedesi tarafından büyütüldüğünü ifade eden Milli Eğitim Bakanlığı’nın en uzun ve en başarılı Personel Genel Müdürü olan Hamza AYDOĞDU “babasız büyüyen Hamza Aydoğdu. Oradan çıkmış, bugün gelmiş Milli Eğitim Bakanlığında Personel Genel Müdürlüğü yapıyorsam bunu sadece insanın yeteneklerine vermek çok yanlış olur bence.” dedikten sonra ““Bunu ben Cumhuriyetin bir kazanımı olarak görüyorum. Eğer bugün Cumhuriyet olmasaydı sizler o koltuklarda, bizler bu koltuklarda oturamazdık. Elde ettiğimiz nimetlere çok şükür etmemiz gerektiğini düşünüyorum.” Şeklinde ifadelerle sözlerine devam etti.

Araştırmalarda toplumun en itibarlı 3 mesleği içinde olduğunu vurgulayan AYDOĞDU “Bazen kendimize haksızlık yapabiliyoruz Diyoruz ki ya işte kaderimiz yok, kıymetimiz yok. Değerli öğretmen arkadaşlarım sevgili yöneticilerim itibar ve değer dışarıdan verilen bir olgu değildir. Sayın Bakanımızın alanda yapmak istediği değişim ve dönüşüm de bu.” diyerek Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK’un sahada yapmak istediği önemli çalışmasının üstünde durdu.”

Hoş bir sohbet havasında geçen canlı yayında Personel Genel Müdürü Hamza AYDOĞDU kendisini dinleyen öğretmenlere, kendi hayatından samimi ve bir o kadar da önemli anlamlar içeren kesitler verdi.

“Karşılaştığım zorluklarda şunu düşündüm: Bu problem yarın olmayacak.”

AYDOĞDU “Dediğiniz gibi 17 -25 Aralığı gördük. Biz darbe sürecini gördük. Değerli arkadaşlar, öğretmenlerim size samimi bir şey söylemem gerekiyor. Bu 17- 25 Aralık sürecinde de, darbe sürecinde de o gün alanda olan, Çanakkale ruhu ile hızlı bir şekilde sokağa çıkan vatanına sahip çıkan en başta yine öğretmenlerdi. Bir destan yazdılar, çalıştılar, adapte oldular, çok ciddi anlamda alanı domine ettiler. Hakaret ile karşılaştılar, iftiralarla karşılaştılar.” dedi.

“ÖĞRETMEN ARKADAŞLARIMIZLA KELEBEK ETKİSİ OLUŞTURDUĞUNA İNANDIĞIM GÜZEL BİR İLETİŞİMİMİZ VAR”

MEB Genel Müdürü Aydoğdu, öğretmenler ile sosyal medyada kurulan iletişimin kelebek etkisi oluşturduğuna inandığını ifade ettikten sonra öğretmen arkadaşlarla konuşa konuşa o üslubu ve o tarzı bir yerlere getirdiklerinin altını çizdi. Ayrıca “Şartlarınız ne olursa olsun, iyi niyetinizi bozmazsanız, sevginizi, vicdanınızı, merhametinizi hiç kaybetmezseniz, insanlar sizi zamansal olarak da yanlış anlasınlar da eninde sonunda Allah sizi koruyor ve muhafaza ediyor. Çok dua almak da gerekiyor. Çünkü insanlar sizin arkanızdan size dua ettiklerinde dilleri sizin adınıza masum ve günahsız oluyor, o duaları da mutlaka almak lazım” diyerek sözlerine devam etti.

Canlı yayının tamamını Hamza AYDOĞDUNUN kişisel YOUTUBE hesabından ilgili linke tıklayarak izleyebilirsiniz.

Kamuajans.com/

Yorumlar (2)
Egitimci 3 ay önce
Ne basarisi, her donemin bukalemunu derhal gorevini baskasina devretmeli.
1709 3 ay önce
Sayın Müdürüm, 1709 Şube Müdürlüğü atamasında haksızlık yapıldı. Mahkeme ve hukuki süreç başlatanlar kazandı ve atandı. Ancak İStanbul mahkemeleri diğer bölge mahkemelerinin inatla tersine kararlar aldı. Şimdi yargı reformuna uygun olarak., bölge mahkeme kararlarının birleştirilmesini bekliyoruz. 1709 atamasını Danıştay iptal etmiş sizde etseydiniz sorunlar olmazdı. Aynı durum 513 atamasında da oldu. Az bir zaman içinde lehimize karar verilecek öyle gösteriyor..... bunun için bir plan yaptınız mı? Yoksa yok herkesi atadık İstanbul atanmayacak mı diyeceksiniz. SAYGILARIMLA

Gelişmelerden Haberdar Olun

@