Hani velilerden para almak yasaktı!

Hani velilerden para almak yasaktı!

Hani velilerden para almak yasaktı!

Gelecek Partisi Çaycuma İlçe Başkanı Şenol Cin, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Mahmut Özer tarafından açıklanan 2022-2023 eğitim ve öğretim yılında velilerden okul idarelerince ücret talep edilmeyeceğini açıklamasına rağmen, Çaycuma'da bulunan Barbaros Kutlutaş Ortaokulu'nda velilerden para talep edildiğini iddia etti.

İddiaya göre Çaycuma ilçesinde bulunan Barbaros Kutlutaş Ortaokulu'nda ders masalarının yetersiz olduğunu ve velilerden masa almak için ücret istendiğinin duyumunu alan Gelecek Partisi İlçe Başkanı Şenol Cin açıklamalarda bulundu.

Cin açıklamasında şunları ifade etti;

"Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 2022-2023 eğitim yılında velilerden hiçbir ücret talep edilmeyeceğini açıklamıştı. "Okullarımızın temizliğinden kırtasiyesine, küçük onarımından donatımına kadar tüm ihtiyaçlarını karşılamak için seferber oluyoruz. Onun için bu sene “Türkiye’nin eğitim gündeminde şu bağış olayını düşürelim artık” dedik. “Milli Eğitim Bakanlığı okulların ihtiyacını karşılayamıyormuş da velileri bağış yapmaya zorluyormuş” gibi algıyı ortadan kaldırmak için 2022-2023 eğitim öğretim yılının hazırlığını çok erken başlattık." Açıklama ile uygulamanın arasında dünya kadar fark var."

"MASA ALMAK İÇİN VELİLERDEN ÜCRET İSTENMİŞ"

"Maalesef okullarımızda temizlikçi eksiği var, kadrolar yetersiz velilerden boya badana parası isteniyor. Bugün aldığımız habere göre Çaycuma da Barbaros Ortaokulu'nda ders masalarının yetersiz olduğunu ve velilerden masa almak için ücret istendiğinin duyumunu aldık. Şimdi soruyoruz sayın bakana bu nasıl bir çelişki velilerimiz bu kadar zor durumdayken neden ücret isteniyor? Milli Eğitim okullara bir sıra veremiyor mu? Okullarda temizlik personeli neden yetersiz? 250 kapasitelik okullara neden kapasitesinden fazla öğrenci alınıyor?

"ESKİ HALK EĞİTİM MÜDÜRÜ USTA ÖĞRETİCİLERİ TEHDİT ETMİŞ"

"Tabi konu konuyu açıyor görevden alınan Milli Eğitim müdürümüz vardı. Mehmet Özdemir hakkında bir sürü iddia vardı ve buradan gönderildi. Peki eski Halk eğitim Müdürünün de hakkında bir sürü iddia var bunlar ile ilgili soruşturma hangi aşamada? Meşhur Müdür usta öğreticileri "Dediğimi yapmazsanız size görev vermem" diye tehdit ediyormuş bunun la ilgili işlem yapıldı mı?"

"BU İDDİALARI AKP ÜZERİNİ ÖRTTÜ MÜ?"

"Halk Eğitim de açılan halk müziğinin usta öğreticisi Bülent Ecevit Üniversitesi Devlet konservatuvarı öğretim üyesi Doç Dr. İlker Kömürcü ve eşi Hacer Kömürcü'nün ders vermek için yetkili olduğu söyleniyor fakat kursta ders veren Mustafa Kömürcü bu iddialar doğru mu? Bu müdür hakkında basında çıkan iddialar ile müfettişlerin araştırdıkları iddialar aynımı? Yada AKP bu konuların üzerini örttü mü? Tabi bu konun takibini bırakmayacağız

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

6 Yorum