Hizmetliler Yetiştirme Kursundan Fazla Mesai Alabilir Mi?

Hizmetliler Yetiştirme Kursundan Fazla Mesai Alabilir Mi?

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından Destekleme ve Yetiştirme Kursları konusunda, Milli Eğitim Bakanlığı Bütçe ve Mali Kontrol Genel Müdürlüğü tarafından Fazla Çalışma Ücreti konusunda resmi yazı yayınlandı.

 23 Ağustos 2015 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 2016 ve 2017 yılına ait düzenlemeleri içeren toplu sözleşme mutabakatı "İKİNCİ BÖLÜM-EĞİTİM, ÖĞRETİM VE BİLİM HİZMET KOLUNA İLİŞKİN TOPLU SÖZLEŞME" başlıklı "Kurs merkezlerinde görev yapan diğer personel" başlıklı 23. maddesinde yer alan düzenleme; "Kurs merkezlerinde görev yapan diğer personel "Madde 23- (1) Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında açılan kurs merkezlerinde görev yapan yönetici ve öğretmenler hariç olmak üzere normal çalışma saatleri dışında bu merkezlerde kurs süresince fiilen çalışan memurlara, bu çalışmaları karşılığında ayda 50 saati geçmemek üzere yılı merkezi yönetim bütçe kanununda belirlenen fazla çalışma saat ücretinin iki katı tutarında fazla çalışma ücreti ödenir."





Memurlar.Net

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.