İl içi Sonuçlarını Açıklamayan 3 il

İl içi Sonuçlarını Açıklamayan 3 il

İl içi Sonuçlarını Açıklamayan 3 il: Zonguldak, Karaman, Kilis

 Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimi gereğince öğretmenleri il içi yer değişikliği başvuruları 20-26 Mayıs 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilmişti. Yine takvime göre 6 Haziran 2016 tarihinde öğretmenlerin il içi atama sonuçları İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından açıklanması gerekiyordu. Bazı il MEM'ler 6 Haziran'dan önce atama sonuçlarını duyurdu fakat 6 Haziran günü bitmesine rağmen sonuçları açıklamayan il MEM'ler vardı. Bu İl MEM'lerden bazıları yine dün(7 Haziran) sonuçları açıkladı.

 Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmenlerin yer değiştirme takvimine göre şu ana kadar il içi öğretmen atma sonuçlarının açıklanması gerekiyordu. Fakat Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kilis İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğretmenlerin il içi atama sonuçlarını açıklamamışlardır. Bu noktada bakanlığın yayınladığı takvime uyulmamaktadır.

 Zonguldak, Karaman ve Kilis il MEM'ler görevlerini yapmamaktadır. Binlerce öğretmen il içi atama sonuçlarını beklemektedir. Başvuru süresinin bitmesinin üzerinden 2 haftadan fazla zaman geçmesine rağmen atama sonuçlarını açıklamak bu kadar zor mudur? Bu il MEM'ler öğretmenleri mağdur etmek zorunda mıdır? Milli Eğitim Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın bakanlığın takvimine riayet etmeyen bu İl MEM'ler için gerekeni yapması gerekmektedir.

 Konu ile ilgili olarak gelişmeleri takip edip, bu 3 il MEM'in il içi öğretmen atamaları konusunu sonuçlandırmaları konusunu gündemde tutmaya devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum