İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Skandal yazısına  Valilik sessiz kaldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Skandal yazısına Valilik sessiz kaldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün Skandal yazısına Valilik sessiz kaldı.

Afyon-Sinanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün okullara gönderdiği skandal yazının ardından Valilik'in İl Milli Eğitim Müdürlüğünün sessizliği devam ediyor.

Sinanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü imzasıyla okullara gönderilen resmi yazıda, bir sendikanın sekretaryası görevi yapılarak ilgililerden sendikanın delege seçimlerine katılımları rşca edilmişti.

Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Muhtar Demirci, konuyu tekrar gündeme getirdi ve şu tepkiyi gösterdi:

"Afyonkarahisar da uzun zamandır bir sendikanın ilçe temsilcilerinin o ilçenin milli eğitim müdürlüğüne ve şube müdürlüklerine rezerve edilmesinin sakıncalarını anlatıyorum. Şimdi böyle bir skandal yazı ile Ülke gündemine düşüp, Devletin Makamını ve Afyonkarahisar'ı o bu hale düşürmeye ne hakkınız var? Afyonkarahisar Valiliğimiz bir an önce harekete geçip, özellikle ilçelerde sendikacılık yapan hatta sendika temsilciliği yapan ilçe müdürü, şube müdürü görevlendirmelerini iptal etmelidir. Bu durum telafi edilemeyecek kamusal işleyiş zararları oluşturmaktadır."

Muhtar Demirci / Afyonkarahisar Türk Eğitim Sen Şube Başkanı

fdkckp7xoaetntf.jpg

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

2 Yorum