İl Milli Eğitim Müdürünce azarlanan okul müdürü istifa mı etti?

İl Milli Eğitim Müdürünce azarlanan okul müdürü istifa mı etti?

İl Milli Eğitim Müdürünce azarlanan okul müdürü istifa mı etti?

Züleyha Aldoğan ismi bu sefer ise 23 Nisan provalarında tüm okul müdürleri ve öğrencilerin olduğu ortamda bir okul müdürünü azarlaması ile gündeme geldi.

Sitemize ulaşan bilgilere göre olayın şu şekilde gerçekleştiği iddia ediliyor.

Dr.Derviş Nihat Akat Ortaokulu öğrencileri 23 Nisan için dans gösterisi hazırladığı etkinliklerin videoların 23 Nisan komitesince incelendikten sonra komite tarafından iki etkinlik beğenildiği ve valilik olurunda da bu okulun etkinliğine program akışında yer verildiği ifade edildi.Daha sonra ise etkinlikte İngilizce şarkı olduğu için müdüre hanım bu etkinliği beğenmediğinden programdan çıkarılma durumu oluyor bunda ötürü Okul Müdürü, İl Müdür yardımcısını arayıp provaya gelip gelmeyeceklerini sormuş ve alınan cevap katılın provada karar veririz olmuş.

Bu gelişmeler sonrası Zonguldak’ta da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı kutlamaları için sabah saatlerinde Kemal Köksal Stadyumu’nda öğrenciler ve velileri tören öncesi son prova için bir araya gelirken provalar esnasında iddialara göre Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ın törende tribünden inip İngilizce t-shirt ve şarkı ile sahne alamayacaklarını söylemesi üzerine öğrenciler ve veliler hayal kırıklığına uğrarken İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ın okul müdürlerinin yanında okul müdürünü azarlayıp hesabını soracağım bunun gereğini yapacağım demesi sonrası Okul müdürü ben gereğini yaparım deyip istifa ettiği bilgisi verildi.

Bu iddialar hakkında Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan’ın cevap vermesi halinde siz değerli okurlarımıza aktaracağız.

Zonguldak Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’un görevden alındıktan sonra yerine atanan Züleyha Aldoğan Marmaris İlçe Milli Müdürü iken , resmi özel okul ve kurum müdürlüklerine resmi yazı göndererek, “yılbaşı hediyeleşmesi, çam süslemesi, Noel Baba figürü gibi milli ve manevi değerlerden uzak etkinliklerin” yapılmaması için okul müdürlüklerini uyarmasıyla gündeme gelirken, Marmaris'te Ensar Vakfı'nın mütevelli heyetinde yer alan Züleyha Aldoğan’ın ayrıca 12 Eylül Darbesinin lideri Kenan Evren ile vals yapan görüntüsü çok tartışılmıştı.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

27 Yorum