İl Milli Eğitim, okullara IBAN attı, Okul başı 1.675 TL istedi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullara dağıtılmak üzere sipariş ettiği dezenfektan cihazlarının parasını okullardan istedi.

MEB 14.05.2020, 14:12 14.05.2020, 18:19
İl Milli Eğitim, okullara IBAN attı, Okul başı 1.675 TL istedi.

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullara dağıtılmak üzere her birinin maliyeti 1.675 TL olan 500 adet otomatik sensörlü dezenfektan cihazı sipariş etti. Okul müdürlerine gönderilen mesajda cihaz paralarının okulların bütçesinden ödenmesi istendi.

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün oluşturduğu WhatsApp grubunda okul ve kurum müdürlerine hitaben yazılan mesajda Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yaptırılan cihazların Adana’ya getirilmiş olduğu belirtilerek ödeme için IBAN numarası paylaşılıyor.

İHALE YAPILMADI

Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, cihazların bedelinin okul aile birlikleri ve yerel kaynaklardan sağlanabileceğini belirterek “Cihazları almak zorunlu değil. Ayrıca bütçeden harcama olmaması nedeniyle de cihazlar için ihale yapılamadı” dedi.

Durgun, “Bütçeden aktarım olmadığı için herhangi bir ihale yapmaya gerek yok. Belki kimse almayacak. Biz rahat ulaşabilirler diye bilgilendirme yaptık. Fatura kesimini yaptık ama bir ödeme henüz yapılmadı. Almazlarsa ilgili firma geri götürür” dedi.

Uygulamayı doğrulayan Adana İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun, cihazların en azından merkezi sınavlarda kullanılacağını savundu. 

İŞTE O FATURA VE MESAJLAR

Yorumlar (4)
böyle bir şey olamaaz 2 ay önce
Soruşturma açılmalı kesinlikle hükümet tarafından
adana 2 ay önce
şube müdürleri zorla alacaksınız diyor.okulda para yok deyince ben bilmem diyor.
fefwfwef 2 ay önce
çok komik bir durum okul fabrikamı nerden gelecek parası öğrenci de yok bağış alınsın.
Slm 2 ay önce
Neden sadece adanaya gönderilmiş yazi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@