İl Milli Eğitim’de neler oluyor? TBMM'ye soru önergesi verildi

İl Milli Eğitim’de neler oluyor? TBMM'ye soru önergesi verildi

İl Milli Eğitim’de neler oluyor? TBMM'ye soru önergesi verildi

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, Kdz Ereğli Milli Eğitim Şube Müdürü Bahattin Girgin hakkında TBMM’ye soru önergesi verdi.

Yıldırım Kaya'nın Anayasa’nın 98, TBMM İçtüzüğünün 96 ve 99’uncu maddelerine uygun olarak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından yazılı olarak yanıtlaması talebiyle TBMM’ye verdiği soru önergesinde şunlar belirtiliyor:

“Asıl görev yeri Zonguldak Kozlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olan Bahattin Girgin’in Ekim 2020-Mart 2022 tarihleri arasında, norm kadrosu 4 olan Karadeniz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı iddia edilmektedir.

Karadeniz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde İnsan Kaynakları ve Hukuk Bölümlerinden Sorumlu Şube Müdürü olarak görev yaptığı; öğretmenlerin aldığı ek ders ücret onayının, disiplin soruşturmalarının, öğretmen ve yönetici görevlendirmelerinin Bahattin Girgin imzasıyla çıktığı iddia edilmektedir.

Karadeniz Ereğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün teklifi ve Zonguldak Valiliğinin onayı ile yapılan görevlendirmede, Bahattin Girgin’in sınav ve kurs ücreti de aldığı iddialar arasındadır.

Bu bilgiler kapsamında; Zonguldak Kozlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bahattin Girgin’in norm kadrosu 4 olan Karadeniz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde;

Ekim 2020-Mart 2022 tarihleri arasında görevlendirilmiş midir?

Görevlendirilmiş ise Zonguldak Valiliği görevlendirmeyi hangi hukuki gerekçelere dayanarak yapmıştır?

Bahattin Girgin’in aldığı sınav ve kurs ücretleri kamu zararı değil midir?

Bakanlığınız tarafından konuya ilişkin bir araştırma yapılmış mıdır?

Yapılmışsa ne olmuştur?

Yapılmamışsa yapılacak mıdır?

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

29 Yorum