İlçe Milli Eğitim Müdüründen Okul Müdürlerine ve Öğretmenlere Tehdit Dolu Sözler

EBA Kullanım oranlarını arttırmak için öğretmen ve müdürleri açık çık tehdit etti. İşte detaylar...

MEB 17.05.2020, 21:02
İlçe Milli Eğitim Müdüründen Okul Müdürlerine ve Öğretmenlere Tehdit Dolu Sözler

Korona virüs salgının ardından büyük bir önem kazanan EBA  ve EBA Akademik destek kullanımı Milli Eğitim için çok önemli bir yere geldi. 

Milyonlarca öğretmen , öğrenci ve ve veli EBAyı takip ediyor. 

Ancak istatistiksel olarak EBA kullanım oranları bazen rekabet konusu da olabiliyor. 

Hele rekabet eden bir de Milli Eğitim Müdürleri olursa ortaya bir Milli Eğitim Müdürüne yakışmayacak şeyler de ortaya çıkabiliyor. 

EBA Kullanım oranını arttırıp kendi reklamımı yapacağım diye yanıp tutuşan bazı Milli Eğitim Müdürleri EBA Kullanım oranlarını arttırmak için olmadık yöntemlere başvuruyorlar.

Bunun son örneğini Anadolu Eğtim Sendikası Genel Başkanı Alper ÖĞRETİCİ paylaştı. 

Öğretici İl ve ilçe zikretmeden bir İlçe Milli Milli Eğitim Müdürünün Okul müdürlerine whatsap grubundan attığı mesajı ve savurduğu tehditleri paylaştı.

EBA Kullanım oranının düşük olduğu ve sıralamada sonlarda olduğunu gören kendini bilmez Milli Eğitim Müdürü whatsaptan yazdığı mesajla okul müdürlerini ve öğretmenleri tehdit ederek gözdağı vermeye çalıştı.

Mardinin Mazıdağı İlçesi Milli Eğitim Müdürü olduğunu öğrendiğimiz Mehmet Şah AYDINER whatsaptan okul müdürlerine gece yarısı gönderdiği o tehditlerle dolu o mesaj:

Konu ile ilgili açıklama yapan AES Genel Başkanı Alper ÖĞRETİCİ;

EBA REKLAM VEYA TEHDİT ARACI OLARAK KULLANILAMAZ

Uzaktan eğitimin devam ettiği şu süreçte öğretmenlerimiz tüm gayretleri ile çalışmakta ve öğrencilerinin eğitimi için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

Hal böyle iken bazı milli eğitim müdürleri kendi reklamlarını yapabilmek için EBA kullanım oranlarının derdine düşmüş. Son örnekte ise ilçe milli eğitim müdürü okul müdürlerini EBA kullanım oranlarının artması için tehdit etmiş, öğretmenleri de sert bir şekilde uyarın demiş.

Bu reklamcı müdürlerden eğitime ve eğitimcilere hiçbir fayda gelmez. Sayın Ziya SELÇUK öğretmenlere bu dili kullanan reklamcı müdürler hakkında gereğini yapmalıdır. Takipçisi olacağız…açıklamasında bulundu.

Yorumlar (7)
Müdür yetkili 2 ay önce
Bazı sözleri -Hocam bir daha görmeyim soruşturma açarım -Hocam musluklar neden damlatiyor soruşturma sebebi(muslukları da öğretmen almaliymis) -Hocam tuvaletler neden kirli soruşturma sebebi bı daha olmasın (kirliden kastı eskimiş tuvalet taşları) -Ben Mazıdağında öğretmenlik yaparken sırf açık aramak için iki ayda kendi ve görevlendirdiği yandaşları dahil 7-8 kere gelip bu ve buna benzer fırçaları yedik.Takdir namına bir şey yok fakat iş tehdite geldiği zaman bülbül gibi maşAllah! Nihayetinde çok sevdiğim öğrencilerim ve okulumdan tayin istedim sırf koltuk sevdalısı yandaş egoist birisi sebebiyle... Umarım bu şekilde haddini bilir Aklamaya çalışan arkadaşlara da gelince bir gün siz de herhangi bir sebepten karşı karşıya gelin ondan sonra yorum yapın işinizi dört dörtlük yapsanız fazlasını da yapsanız sonuç değişmeyecek
Önce Türkçe... 2 ay önce
"hale", "modündan".
Daha Türkçeyi doğru düzgün kullanamayanlar ne makamlara geliyor...
Hem suçlu hem güçlü 2 ay önce
Kendisini ifşa eden kişiyi “tespit ettiğine” dair mesajı da var.
Polat Kayışdağı 2 ay önce
Hemen görevden alınıp EBA ile 3 ay kesintisiz ders yapma cezası verilmelidir
N.n 2 ay önce
Seni oraya müdür yapanın da senin de.....
Veli 2 ay önce
Bu mesajı atan şahıs, Mardin Mazıdağı İlçe milli Eğitim müdürü Mehmet Şah Aydıner’dir.
Fikret 2 ay önce
Devletin belli prensipleri vardır kuralları vardır bu kuralları uygulayan devletin memurlarıdır devlette hiyerarşi vardır üst astı çalıştırır......tebki göstermenin manası yok

Gelişmelerden Haberdar Olun

@