banner476

"İlk dönem boyunca uzaktan eğitim devam edebilir.."

18 EYLÜL’E KADAR UZAKTAN EĞİTİM KARARI ALINMIŞTI. Bu süreç uzatılacak mı? Uzaktan eğitimde daha ilk dersten sıkıntı, sosyal medyada tepkiler dinmiyor

MEB 07.09.2020, 13:35 07.09.2020, 13:38
"İlk dönem boyunca uzaktan eğitim devam edebilir.."

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Ankara Muazzez Karaçay İlkokulu'nda önceki gün 2020-2021 eğitim-öğretim yılı açılışına katıldı. Bakan Selçuk yeni eğitim-öğretim döneminin ilk zilini de çaldı.
18 EYLÜL’E KADAR UZAKTAN EĞİTİM
Ziya Selçuk, burada yaptığı konuşmada, yeni eğitim-öğretim dönemine öğretmenler ve okulların yönetimleriyle hareket ettiklerini ve ders programlarının hazır olduğunu belirterek, "Uzaktan eğitimle başladığımız bu süreci, ayın 18'ine kadar bu şekilde sürdüreceğiz. Ondan sonra 21 Eylül için ortaya çıkarılan takvimle ilgili gerekli işlemler de sürüyor." diye konuştu.İLK

DERSLER 6.ÜNİTEDEN BAŞLADI


Selçuk’un bu açıklaması sonrası öğrenciler uzaktan eğitim ders program ve saatlerine göre EBA TV’nin karşısına geçti. Ancak EBA TV’de yaşanan aksaklıklara bazı öğrenci ve veliler tepki gösterdi. Sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları paylaşımlarda bazı veli ve öğrenciler, 8.sınıf Fen Bilgisi yayınının 6. Üniteden, İnkılap Tarihi dersinin 2. Üniteden başladığını belirtti. Diğer taraftan ders saatlerinin ise ilan edilen saatte başlamadığını öne süren kullanıcılar bu duruma tepki gösterdi.İşte sosyal medyada yer alan tepkilerden bazıları: 


Okullar yüz yüze eğitime belirli sınıflarda 21 Eylül'de açılacak. Koronavirüs salgınının bu süreci daha da erteleyeceği tahmin ediliyor. Yani ilk dönem boyunca uzaktan eğitime devam edilebilir. Yüz yüze eğitim konusunda ise önümüzdeki hafta bilim kurulu toplanacak ve 21 Eylül için nihai karar açıklanacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@