banner476

İzmir İl Milli Eğitim Ailesinden Dünya Şampiyonu Öğretmene Muhteşem Karşılama

Artistik Cimnastik Dünya Şampiyonası'nda halka aletinde altın madalya alarak cimnastikte dünya şampiyonluğuna ulaşan ilk Türk sporcu olan Beden Eğitimi Öğretmeni İbrahim Çolak ve millilere İzmir Milli Eğitim Ailesinden muhteşem karşılama. İzmir Milli Eğitim Ailesi Dünya şampiyonu öğretmenini yurda dönüşünde yalnız bırakmadı. Milli eğitim Bakanı Sayın Ziya SELÇUK ve son başbakan sayın Binali Yıldırım’ın canlı bağlantı yaparak katıldığı karşılama töreninde şampiyon öğretmen İbrahim ÇOLAK’ı yoğun bir kalabalık karşılayarak kutladı. Basın mensuplarının da yoğun ilgi gösterdiği törenin ardından Dünya şampiyonumuz ve milliler üstü açık otobüs ile İzmir’i turladılar.

MEB 17.10.2019, 16:11 17.10.2019, 16:13
İzmir İl Milli Eğitim Ailesinden Dünya Şampiyonu Öğretmene Muhteşem Karşılama

Bakan Ziya SELÇUK, Dünya şampiyonu İbrahim ÇOLAK öğretmeni  “Jimnastikte ilk altın madalyayı kazanan Türk sporcu olmanı da, o madalyayı Mehmetçiğe armağan etmeni de alkışlıyorum. Yaşattığın sevinç her şeye değer, teşekkürler #ibrahimçolak öğretmenim.” şeklindeki  ifadelerle tebrik etti.

Almanya'nın Stuttgart kentinde gerçekleştirilen şampiyonada, halka aleti finalinde 14.933'lük derecesiyle şampiyon olup, cimnastikte büyüklerde altın madalya kazanan ilk Türk sporcu olarak tarihe geçen Çolak ile şampiyonada dünya ikincisi olan Ahmet Önder ve olimpiyat kotası alan Ferhat Arıcan ile Nazlı Savranbaşı İzmir'e geldi.

Aliağa Helvacı Ortaokulu'nda beden öğretmeni olarak görev yapan İbrahim Çolak ile beraberindeki Önder, Arıcan ve Savranbaşı'yı İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda aileleri, öğrenciler, Spor Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Murat Kocakaya, İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Yahşi, AK Parti Milletvekili Yaşar Kırkpınar ve çok sayıda vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla karşıladı.

Alandakilerin alkış ve tezahüratlarla desteklediği İbrahim Çolak, "Türkiye" sloganları eşliğinde havalimanından çıkış yaptı.

Burada kalabalığa hitap eden milli sporcular, yaşadıkları duyguları anlattı.

İbrahim Çolak, kendilerine destek veren herkese teşekkür ederek, "Bu madalyayı tüm halkımıza, şehitlerimize ve şanlı ordumuza armağan ediyorum. Gerçekten çok büyük bir iş başardık. Bunun devamının geleceğine inanıyorum." diyerek asker selamı verdi.

Gözyaşlarına hakim olamayan İbrahim Çolak'ın babaannesi Sultan Çolak ise torunuyla gurur duyduğunu ifade etti.

Dünya ikincisi olan Ahmet Önder ise "Her şey için teşekkür ederiz, tarihte bir ilki başardık. Hayalimiz gerçek oldu. Türkiye'mize hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

Arıcan ve Savranbaşı da çok mutlu olduklarını belirterek, Türk halkına teşekkür etti.

Programa telekonferansla katılan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, AK Parti İzmir Milletvekilleri Binali Yıldırım ve Alpay Özalan da milli sporcuları tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@