banner476

Kapısı Kapanmayan İlçe Milli Eğitim Müdürü

Son zamanlarda eğitim sistemimizdeki nahoş durumlar ve başarısızlıklar gündemden düşmezken azımsanmayacak sayıda başarılı karakterlerde boy göstermeye devam ediyor. Bu başarılı karakterlerden birisi de HASAN ACU…

MEB 25.04.2018, 16:43
Kapısı Kapanmayan İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hasan Acu önderliğinde Ordu’nun Merkez ilçesi Altınordu, Eğitim-Öğretimde son zamanlarda yaptığı hamlelerle adından sıkça söz ettiriyor.

Altınordu eğitimindeki değişim pozitif yönde hızla gelişmekte. Özellikle Hasan Acu geldikten sonra büyük bir ivme kazanmış durumda. Acu’nun “Eğitimde Marka Şehir Altınordu” sloganıyla da yaptığı çalışmalar ve ürettiği projelerin yankıları ülke çapında ses getirecek boyut kazanmış durumdadır.

Altınordu Milli Eğitim Müdürü Hasan Acu, “Kapısının her zaman herkese açık olduğunu ,yaşlı genç,öğrenci veli her kim olursa olsun bana ulaşma konusunda en ufak bir gecikme ya da sıkıntı yaşamaz, yaşatmam” söylemleri ile de hem öğrencilerin sevgisini hem de velilerin takdirini kazanmış durumdadır. 

Çalışkanlığı ile fark yaratan genç müdür, gün boyu makamında oturan yöneticilerin aksine her fırsatta okulları gezen, denetleyen ve öğrencilerle iletişimi önemseyen bir profil çizmekte... Gittiği okullarda şahsi telefon numarasını da herkesle paylaşmaktan çekinmeyen Acu, hem öğrenciler hem de veliler tarafından yoğun bir ilgi ve destek görüyor. Acu’nun öncüsü olduğu Eğitimde Marka Şehir olma hedefini de işini seven, gelişime açık ve öğrenci merkezli düşünen öğretmenlerce de son derece benimsenmiş bir şekilde projeler üretiyor ve destekleniyor. 

Küçük bir dip not belki ama çalışmalarının küçük bir ödülü olarak adı bir caddeye verilmiş durumdadır.

Altınordu, Eğitimde Marka Şehir olma iddiasını uygulamalarıyla da ispatlamış durumdadır…

Altınordu, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışmaları neticesinde ;
- Okuma yazma seferberliğinde en iyi iller arasında bulunmakta ,
- Uygulanan proje sayısında önceki yıllara oranla yaklaşık 40 KAT ARTIŞ (Evet yanlış okumadınız önceki senelere oranla tam 40 KAT proje üretilmiş) sağlandı ,
- Öğrencilerin daha sağlıklı yemekler yemesi için okulların kendi yemeklerini yapabilecek kadar bağımsız hale gelmesini sağlamış durumda,
- Sıkı servis denetimleriyle öğrencilerin güvenli bir şekilde ulaşımının sağlanmasına özellikle dikkat ediliyor ,
- Ülke çapında dereceye girmiş ve ödül almış bilimsel projeler üretilmiş durumda ,
- Sanat ve spora verilen destek artmış ve bu alanlarda da dereceye giren sporcular ve takımlar yetiştirilmiş ve başarılı sonuçlar peşi sıra alınmakta ,
- Sınavlardaki akademik başarı durumlarının takibi ve eksik konuların belirlenerek giderilmesi için Akademik başarıyı arttırma analizleri yapılmış, başarı odaklı çalışmalar sayesinde Akademik başarıda ciddi bir artış gözlemlenmiş durumdadır.

Altınordu Milli Eğitim Müdürlüğüne çalışmalarında başarılar diliyor, yılmadan ve yorulmadan bu örnek niteliğindeki çalışmalarına devam etmelerini temenni ediyoruz. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@