Kariyer Sınavının İptal Edilmemesindeki Tek Engel Bakan Mahmut ÖZER

Kariyer Sınavının İptal Edilmemesindeki Tek Engel Bakan Mahmut ÖZER

Kariyer Sınavının İptal Edilmemesindeki Tek Engel Bakan Mahmut ÖZER

Aralık ayının sonunda Öğretmenlik Meslek Kanunu yönetmeliği yayınlandı. Daha sonra da maddeler mecliste görüşülerek kanunlaştırıldı. Öğretmenlik Meslek Kanunu içerisinde yer alan Kariyer Basamaklarıyla birlikte öğretmenlere yeni bir ilerleme imkanı sağlandı.

Öğretmenliğin uzmanlığı diplomasıdır. Kaldı ki öğretmenlik zaten uzmanlık gerektiren bir meslektir. 25 yıldır çalışan bir öğretmene sen bu sınava gir başarısız olursan uzman öğretmen olamazsın demek mümkün mü? Tabi ki de hayır. Kariyer basamakları kıymetli bir konu. Öğretmenlik Meslek Kanunu beklenen bir uygulama idi. Fakat sınav şartı beklentilere gölge düşürdü çünkü öğretmenlerin 240 saatlik video eğitimi, 580 sayfalık kitabı bitirmesi, ezberlemesi ve sınavdan da 100 üzerinden 70 puan alma zorunluğu var.

Bu doğrultuda son günlerde sosyal medyada Kariyer Basamaklarıyla ilgili sınavın iptal edilmesi yönünde talepler öğretmenler tarafından açıkça dile getirilmeye çalışıyor.

Geçtiğimiz gün twiiterda #CbOzeriGorevdenAl etiketi Türkiye gündemine 1.sıradan girdi bu etiketin açılmasına ve böylesine destek verilmesinin sebebi ise Kariyer basamakları sınavı iptali için açık bırakmayan ve bu şekilde uygulamanın devam edeceği ve geri adım atmak istemeyen ve özetle bu Kariyer Sınavının İptal Edilmemesinde Kİ Tek Engel Bakan Mahmut ÖZER'in olmasıdır.

#CbOzeriGorevdenAl etiketinin Twitter Türkye gündemine oturduğu anlarda MEB Bürokratları tarafından da başlatılan #MahmutÖzerSeninleyiz etiketine ise destek gelmedi ve bu çalışma konusunda ise Twitterı olmayan Bakan Özer'e yaranmak isteyen MEB camiasındaki isimler tarafından yapıldığı söylendi.

Sonuç olarak şu an sınavın iptali konusunda karar verecek isim Bakan Mahmut Özer'dir fakat mevcut tutumundan dolayı geri adım atmayacağa besliyor bu konuda ki haberleri mebpersonel.com sitemizde takip edebilirsiniz?

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

128 Yorum