banner476

Kayseri'de Kendine Tam Puan( 100 Puan) Veren İlçe Milli Eğitim Müdürüne Soruşturma İzni..!

Geçtiğimiz aylarda adı basında “Kendi kendini müdürlük için değerlendirip kendisine 100 tam puan veren müdür” olarak çıkan Kayseri Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay DEMİR hakkında bulunulan suç duyurusunda; Kayseri Valisi Orhan DÜZGÜN tarafından soruşturma izni verildi.

MEB 19.06.2015, 17:27 19.06.2015, 17:29
Kayseri'de Kendine Tam Puan( 100 Puan) Veren İlçe Milli Eğitim Müdürüne Soruşturma İzni..!

     Geçtiğimiz aylarda adı basında “Kendi kendini  müdürlük için değerlendirip kendisine 100 tam puan   veren müdür” olarak çıkan Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay DEMİR ‘i sıkıntılı günler bekliyor.Adalet er yada geç illaki tecelli edecek.

 

   Kayseri İli Melikgazi İlçesi Hürriyet Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde müdür olarak görev yapmakta iken görev süresi uzatılmayan Muhiddin GÜRLEK tarafından açılan davada, Kayseri 1. İdare Mahkemesinin 2014/898 E. Sayılı dosyasında 03.11.2014 tarihli kararla dava konusu işlemin iptaline karar verilmiştir. Akabinde Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yeniden değerlendirme yapılmış, ancak birinci değerlendirmede HAYIR olarak değerlendirilen kriterlerin hiçbirisi değiştirilmemiş, somut bilgi ve belge sunulamamıştır. İkinci değerlendirme işlemine karşı açılan davada Kayseri 1. İdare Mahkemesinin 03.03.2015 tarih ve 2015/26 E. Sayılı kararında ikinci değerlendirme işlemi “mahkeme kararının uygulanmaması niteliğinde bir işlem olarak” görülmüş ve yürütmesi yine durdurulmuştur. 

     Değerlendirmede bulunan Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Tuncay DEMİR, Melikgazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynaklarından Sorumlu Şube Müdürü Mehmet Emin ASLANTÜRK ve Ortaöğretim Hizmetlerinden Sorumlu Şube Müdürü Abdullah KARABULUT hakkında bulunulan suç duyurusunda; Kayseri Valisi Orhan DÜZGÜN tarafından, ilgililerce mahkeme kararının gereği gibi uygulanmadığı ve mahkeme kararını etkisiz kılmaya dönük bir işlem tesis edildiği, ilgililerin bu eyleminin görevi kötüye kullanma suçunun kapsamında olduğu belirtilerek  ilgililer hakkında SORUŞTURMA İZNİ VERİLMESİNE karar verilmiştir. 

    Kayseri Valisi bu karar ile olması gerekeni yapmış ve suç işleyen kurum yöneticilerinin cezalandırılmasına giden yolu açmıştır. 


Memurburda.com Özel Haber
Kaynak: www.mebpersonel.com
Yorumlar (9)
vali beye teşekkürler 5 yıl önce
Türk Eğitim Sendikası üyesi yaklaşık 22.000 Ülkücü okul müdürü ve yardımcısı kıyımı yapan AKP ile MHP nin koalisyonuna karşıyız. Danıştay kararı sayesinde haksızlık yapılan okul müdürleri ile AKP nin helalleşme fırsatı doğmuştur. Toplumsal barışın sağlanması için Bu ve benzeri mahkeme kararları yarından itibaren uygulanmalıdır. AKP li bakan görevi koalisyon hükümetine devretmeden önce, görevden aldıkları 30.000 okul müdürü ve yardımcısı derhal görevlerine döndürerek hataları telafi edeblir. Aksi taktirde Bir ay sonra kurulacak koalisyon hükümetinin Milli eğitim bakanı ve bürokratları zaten gereğini yapacaklar. Okul müdürlerinin hangisinin görevden alınacağını tespit eden ve uygulayan MEB ve EBS deki organize haksızlık yaptığı tespit edilen tetikçiler görevden alınmalı , haklarında mali , idari ve adli ceza davaları açılmalıdır.
mağdur ama onurlu 5 yıl önce
diğer illerde buna benzer çok örnek var.örneğin mersin mezitli ilçe milli eğitim müdürü bir adım daha ileri gidererk kendi atamasını bile yaptı
ast 5 yıl önce
Hak ettikleri cezayı alsinlar
ŞİMDİ SIRASIMI 5 yıl önce
i̇stanbulda bütün ilçe müdürü olan yandaşlar kendilerine ve diğer yandaşlarına 100 puan verdiler. bu ülkede adalet çok pahalı .. parası ve adamı olan için ucuz.. şimdi sırası mı ... yeni mi hatırladınız. danıştayın kararı hemen uygulanmalı ne bekliyorsunuz...
FERHAT 5 yıl önce
bunların hepsi cezasını bulacak.
cc 5 yıl önce
Rüzgar eken fırtına bicer
hasanali 5 yıl önce
rüzgarla gelen fırtınayla gider beyler
murat 5 yıl önce
Siz mi belirleyeceksiniz koalisyonu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@