banner476

KURS ÜCRETLERİ ARTIYOR, TASARI MECLİSTE

Kurs Ücretleri % 100 Artıyor, Tasarı Meclise Sunuldu!

MEB 16.01.2015, 20:30 16.01.2015, 20:31
KURS ÜCRETLERİ ARTIYOR, TASARI MECLİSTE
24 Kasım-Öğretmenler Günü’nde Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurs ücretlerinin iki katına çıkarılacağı müjdesi için sonunda adım atıldı. TBMM’ye sunulan torba yasa tasarısına göre kurs ek ders ücretleri iki katına çıkarılacak. Ayrıca özel eğitimde görevli öğretmenlerle cezaevlerinde görevli öğretmenlere % 25 fazla ek ders ücreti ödenecektir.
AK Parti Ankara Milletvekili Cevdet Erdöl'ün imzasıyla TBMM Başkanlığı'na sunulan Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapan teklif, Devlet Memurları Kanunu'nda değişiklik öngörüyor.

Buna göre, ek ders ücretleri, özel eğitime muhtaç öğrencilerin eğitim ve öğretim gördüğü kurumlarda görevli öğretmen ve yöneticiler ile bu öğrencilere yönelik olarak açılan özel sınıf öğretmenlerine ve cezaevlerinde görevli öğretmenlere yüzde 25, Milli Eğitim Bakanlığı Örgün ve Yaygın Eğitimi Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi kapsamında görev alan yönetici ve öğretmenlere yüzde 100 fazlasıyla ödenecek.

Gazetekamu.com
Yorumlar (4)
ücretli öğretmen 6 yıl önce
ya arkadaşlar kurs veren öğretmenlere veriyorsunuzda ücretli öğretmene neden vermezsin.zaten ücretliye kurs falan verdirilmiyor.ders saati ücreti artırılsın.ücretlilere kadro verilsin
ÖĞRETMEN 6 yıl önce
i̇nsallah bekli̇yoruz emek veri̇yoruz
sosyal bilgiler 6 yıl önce
sosyal bi̇lgi̇ler öğretmenleri̇ 23 bi̇n mezunla atama bekli̇yor şubatta atama i̇sti̇yoruz
şubat ataması 6 yıl önce
şubat ataması ne zaman sunulacak meclise ? bu da eylül gibi gecikmez inşallah.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@