banner476

MEB, açıköğretim (AÖL) sınavlarını erteledi

Milli Eğitim Bakanlığı, 21-22 Mart'ta yapılacak açık öğretim kurumları sınavlarını erteleme kararı aldı

MEB 13.03.2020, 16:42 13.03.2020, 17:36
MEB, açıköğretim (AÖL) sınavlarını erteledi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 21-22 Mart'ta yapılacak açık öğretim kurumları sınavlarını erteleme kararı aldı.

MEB yetkililerinden alınan bilgiye göre, Bakanlık yurt dışında yapılacak açık öğretim kurumları sınavını koronavirüs önlemleri nedeniyle daha önce iptal etmişti.

MEB tarafından yayımlanan Merkezi Sınav Uygulama Takvimine bağlı olarak her yıl aralık, mart ve temmuz aylarında 3 dönem halinde yapılan sınavların mart dönemi sınavları eylül ayında yapılacak.

Bakanlık, ihtiyaç durumunda genellikle eylül ayında bu kapsamda ek sınav yapıyordu. Dolayısıyla ertelenen sınavın yurt dışı da dahil eylül ayında yapılacak ek sınavla birleştirilmesi planlanıyor.

- "Yurt içi ve yurt dışında aynı tarihlerde yapacağız"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, şunları kaydetti:

"Bildiğiniz gibi koronavirüs önlemleri çerçevesinde tüm süreçlerimizi gözden geçiriyor ve gerekli önlemleri alıyoruz. Bu kapsamda 21 ve 22 Mart tarihlerinde yapılacak ve yaklaşık 3 milyon öğrencinin gireceği, 400 binin üzerinde öğretmenimizin görev alacağı açık öğretim kurumları sınavlarını erteleme kararı aldık. Bu sınavların yurt dışı merkezlerindeki sınavlarını önlem olarak zaten önceden iptal etmiştik. Dolayısıyla bu sınav hem yurt içi hem de yurt dışında söz konusu tarihlerde yapılmayacak.

Arkadaşlarımız bu sınavın ne zaman yapılabileceği ile ilgili çalışmayı da tamamladılar. Eylül ayında yapacağımız ek sınav tarihi ile bu sınavı birleştireceğiz ve ertelenen sınavı eylül ayı içerisinde yurt içi ve yurt dışında aynı tarihlerde yapacağız."

AA

Yorumlar (4)
Ahmet Balaklı 7 ay önce
Yav arkadaş erteledin erteledin daha neye Eylül ayına bırakıyorsun ben zaten 3 aydir bekliyorum şimdi 6 ay nasıl bekleyeyim işe girmek için o kadar ay bekledim barı Mayıs’ta yap bu nasıl sacmalik yemin ediyorum
Ferhat 7 ay önce
Milliegitimede bagli Servis şoförlerininde yomiyesi verilsin ogrenci getirilmis gibi sayilip cizelgeye eklensin biz insan degilmiyiz ogretmenlere veriliyorda
Erkan Kuru 7 ay önce
Eylül ayına ertelemekte neyin nesi git nisana ertele Allah kahretsin herkesin bı beklentisi var sınavdan ise yaramaz adamlar..
Öğrenci 7 ay önce
Bu nasıl bir saçmalık ya bir sınav niye 6 ay erteleniyor o zaman Üniversite sınavıda ertelensin 10 gün onca para verdiğimize rağmen yüzyüze eğitim alamayacağız ders göremeyeceğiz bize zarar bu ben 2 sınava hazırlık öğrencisiyim taa yerlestirmeden sonra bide bu sınavlamı uğraşcam 2 kredim kalmış zaten offf ne boş işlere zaman harcıyoruz bu ülkede yaa

Gelişmelerden Haberdar Olun

@