MEB Bakan Yardımcısı Sezgin Kurucusu Olduğu Özel Okulun Yönetiminden İstifa Edecek Mi?

MEB Bakan Yardımcısı Sezgin Kurucusu Olduğu Özel Okulun Yönetiminden İstifa Edecek Mi?

MEB Bakan Yardımcısı Sezgin Kurucusu Olduğu Özel Okulun Yönetiminden İstifa Edecek Mi?

Mebpersonel.com-Özel Haber Bilindiği üzere Osman Sezgin 26 Temmuz 2022 tarihli Resmi Gazetede yayınlanan atama kararına göre Milli Eğitim Bakan Yardımcılığına atandı. Bakan Yardımcısı Osman Sezgin'in meb.gov.tr adresinde yayınlanan özgeçmişinde "2000 yılında Kalem Vakfı Okulları'nı kurmuştur ve burada özgün eğitim programları geliştirerek eğitim danışmanlığı görevini yürütmektedir. Kalem Akademi ve Kalem Öğretmen Yetiştirme Enstitüsü Başkanlığı, Kalem Vakfı Yayınları ve TR Dizin gibi ulusal ve prestijli uluslararası dizinler tarafından taranan Kalem Uluslararası Eğitim ve İnsan Bilimleri Dergisi kurucu yayın yönetmenliğini yapmaktadır.1995 yılından bu yana Türk Gençlik Vakfı başkanlığı ve 2000 yılında kurduğu Kalem Vakfı başkanlığı görevlerine devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babasıdır." kısmı yer almaktadır.

Sayın Osman Sezgin'in yukarda özgeçmişinde görüldüğü üzere Kalem Vakfı Başkanlığı görevini halen devam ettiği ifade edilmektedir.

Kalem Vakfı Okulların web sitesi https://www.kalemvakfi.org.tr/hakkimizda/okul-yonetimi sayfası incelendiğinde Bakan Yardımcısı Osman Sezgin (DOÇ. DR. OSMAN SEZGİN KURUCU VE EĞİTİM DANIŞMANI ) olarak gözükmektedir.(Haberin sonunda ilgili sayfanın ekran görüntüsü mevcut)

Herkesin hatırlayacağı üzere Eski Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Bakan olarak göreve başladığında kurucusu olduğu Özel Maya Koleji yönetimi başta olmak üzere tüm hisselerini devir etmişti.

Mebpersonel.com olarak Bakan Yardımcısı Sayın Osman Sezgin'in den şu sorulara kamuoyunu aydınlatma adına cevap beklemekteyiz.

1) Kalem Vakfı Başkanlığı görevini halen yürüttüğünüz MEB sayfası özgeçmişinde yer almaktadır .Bu görevi bırakmayı düşünüyor musunuz?

2)Kalem Vakfı Okulların web sitesinde yönetim sayfasında yer alan kurucusu olduğunuz Özek okulun yönetiminden istifa etmeyi düşünüyor musunuz?

Sayın Bakan Yardımcı Osman Sezgin'den bu sorulara cevap gelmesi halinde siz değerli mebpersonel.com okurlarımıza aktaracağız.

https://www.kalemvakfi.org.tr/hakkimizda/okul-yonetimi

screenshot-22.png

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

7 Yorum