MEB, Başbakanı Takip Edemiyor

MEB, Başbakanı Takip Edemiyor

ÖMSS tercih başvuruları devam ederken, Engelli öğretmen alım takvimine dair bilgi verilmemesi, adayların memur kadrolarına yönelmesine neden oluyor.

 Başbakan Erdoğan 12 Şubat tarihinde "engelli öğretmen alınacak" dedi.

Bu açıklamanın üzerinden bir aya yakın bir süre geçmesine rağmen, Milli Eğitim Bakanlığı hiçbir bilgilendirme yapmadı. Adayların Bakanlığa yaptıkları bilgi edinme talepli başvurularına ise cevap verilmiyor.

Diğer taraftan şuan yürüyen bir ÖMSS tercih süreci bulunuyor. Burada sadece toplam 6 bin 121 adet kadronun yer aldığı düz memur kadroları yer alıyor. (3379 ortaöğretim, 1442 önlisans, 709 lisans mezunu aday alınacak) Binlerce engelli öğretmen adayı herhangi bir takvim açıklanmadığı, herhangi bir bilgilendirme yapılmadığı için, bu memur kadrolarını tercih etmek zorunda kalacak.

Memurlar.net forumunda biraraya gelen engelli öğretmen adaylarının tek bir başlıkta yazdıkları yorum sayısı 2 bini dedi buldu. Adaylar, Bakanlığın bir bilgilendirme açıklaması yaparak, geleceklerine dair bir tercih yapmak istiyorlar.memurlar.net

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.