Meb bu görseli masum bir gökkuşağı olarak mı açıklayacaktır?

Meb bu görseli masum bir gökkuşağı olarak mı açıklayacaktır?

MEB’de sosyal faaliyetler skandalları bitmek bilmiyor, yazık çok yazık…

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 23.09.2022 tarihli-58658488 sayılı yazı ile Yaratıcı Çocuklar Derneğince, Türkiye geneli resmî ve özel ilkokulların 3. ve 4. sınıf düzeyinde öğrenim gören öğrencilerine yönelik olarak "Keşif Dünyası Kimya Atölyeleri" etkinliği düzenlemesine izin verdi.

Etkinliğin tüm dünyada LGBT’ ye yönelik faaliyetleri ile bilinen Henkel firması ile işbirliği içinde yapılacağı anlaşıldı.

İzin yazısında etkinliğin Yaratıcı Çocuklar Derneğince düzenleneceği belirtilse de bu durumun böyle olmadığı yazı ekinde ortaya çıktı.

İzin yazısının eklerinde “Keşif Dünyası etkinliğinin bir Henkel girişimi” olduğu vurgulandı. Ayrıca tüm eklerde Henkel firmasının logosu yer aldı.

Yaratıcı Çocuklar Derneğinin internet sitesinde ise “2014 yılında Henkel firması ile yapılan iş birliği çerçevesinde “Keşif Dünyası” adlı atölye çalışmaları devam etmektedir.” Denildi.

Yaratıcı Çocuklar Derneğinin sitesinde yer alan youtube tanıtıcı videosunda Henkel ile yapılan işbirliği vurgulandı, Henkel firmasının reklamının yapılmasında bir sakınca görülmedi.

henekle.jpg

(Fotoğraf bütünüyle incelendiğinde yine bilinçaltı bir çalışma yapıldığı anlaşılacaktır. Renkler tesadüfen seçilmiş olabilir mi?)

Aynı sitenin etkinlikler bölümünde ise çocuklar ve kentler adlı etkinlik için aşağıdaki görsel kullanıldı.

henkell.jpg

  • Meb bu görseli masum bir gökkuşağı olarak mı açıklayacaktır?
  • Sosyal etkinlik izin yönergesinde yer alan “Sosyal etkinlik izin başvurularına eklenecek her türlü materyalde öğrenci ve kursiyerlerin gelişim seviyeleri, ilgi, istek, ihtiyaç ve yetenekleri ile pedagojik esaslara uygunluğu gözetilir.” Maddesine uygunluk var mıdır?
  • Cumhurbaşkanımız ve hükümetimizin Türk aile yapısını Anayasa ile güçlendirme ve koruma altına alma çalışmaları devam ederken etkinliğe verilen izin için MEB yetkililerinden bir açıklama yapılacak mıdır? Yoksa üstü örtülerek, görmezden gelinerek unutturulmaya mı çalışılacaktır?
  • Etkinliğe izin veren yetkililer vicdanen rahat mıdır? Yaratıcı çocuklar derneğinin sosyal medya hesaplarını incelemek bu kadar zor mudur?
  • Bu bilinçaltı algı operasyonlarıyla çocuklarımızın zehirlenme ihtimali hiç mi düşünülmemiştir?

Henkel firmasının LGBT bireyleri aleni bir şekilde desteklerine dair aşağıda ki ifadeler oldukça düşündürücüdür.

Outleadershıp ( Dünyada LGBTQ+ eşitliğini geliştirmek için çalışan en eski ve en büyük küresel şirketler koalisyonu) adlı sitede ; “Henkel'in yaratıcılık, yenilik ve buluşun ana itici gücü olarak çeşitlilik ve kapsayıcılık üzerine kurulu bir şirket kültürü oluşturmaya odaklanması, Out Leadership'in LGBTQ+ eşitliğini ilerletmek için işin gücünü kullanma misyonuyla yakından uyumludur” şeklinde ifadeler yer aldı.

Henkelin söz konusu bireyler ile ilgili yaptığı çalışmalara ve sosyal medya hesaplarında yer alan görsellere sorumlu yayın anlayışı gereği yer vermiyoruz

 

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

106 Yorum