banner476

MEB Bütçesi TBMM'de Görüşülecek

2018 yılında bütçe planlaması yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığına 2018 yılı için 92 milyar lira para ayrıldı. Önümüzdeki günlerde MEB bütçesi Mecliste görüşülecek.

MEB 03.11.2017, 16:58
MEB Bütçesi TBMM'de Görüşülecek

018 yılının bütçe planlaması yapıldı. Hangi kuruma ne kadar para ayrıldığı da belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılı bütçesinden 92,5 milyar lira para ayrıldı. Milli Eğitim Bakanlığı bütçesi TBMM'de görüşülecek ve bu paranın nasıl kullanılacağı belli olacak. Milli Eğitim Bütçesi görüşülürken öğretmen adaylarının gözü kulağı bu görüşmede olacak.

Atamalara ayrılacak olan bütçeye göre atama sayısı da netlik kazanacak. 2018 yılında Milli Eğitim Bakanlığının yapacağı öğretmen atamalarını merakla bekliyoruz. Bütçe görüşmelerinin ardından atama sayısının da netleşeceğini ifade edelim. Öğretmen atamalarının yanı sıra başta ek ders olmak üzere öğretmenin özlük haklarını ilgilendiren konularda da gelişmeler yaşanacaktır.

MEB bütçe görüşmelerini yakından takip ederek detayları sizlerle paylaşacağız. 

Yorumlar (1)
mümin akyol 3 yıl önce
şubat 2018 de en az 50 bin öğretmen ataması yapılmalıdır. neden mi? eğitim fakültelerinin(özellikle bazı bölümlerin)hiçbir cazibesi kalmadı, bazı bölümlerde üç beş öğrenciyle eğitim yapılıyor.ayrıca yüksek sayıda atama yapılmazsa kpss nin de bir işlevselliği kalmayıp varlık amacına hizmet eden bir sınav olmaktan çıkacaktır ....

Gelişmelerden Haberdar Olun

@