MEB, Cumhurbaşkanlığı  Külliyesinde yapılan iftara öğretmenleri davet etmedi mi?

MEB, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan iftara öğretmenleri davet etmedi mi?

MEB, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapılan iftara öğretmenleri davet etmedi mi?

MEB İnternet sitesi meb.gov.tr adresinde " Cumhurbaşkanı Erdoğan Ve Bakan Özer, Öğretmen Ve Eğitim Yöneticileriyle İftarda Bir Araya Geldi " başlığı ile verilen haberde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen iftar programında öğretmen ve eğitim yöneticileriyle bir araya geldiği ve Programa, bakanlık bürokratları, 81 ilin milli eğitim müdürleri ile ilçe milli eğitim müdürleri ve öğretmenler katıldığı ifade edilmiş.

Yukarda görüldüğü gibi MEB tarafından yapılan açıklamaya göre her ne kadar iftar programında 81 ilin milli eğitim müdürleri ile ilçe milli eğitim müdürleri ile birlikte öğretmenlerin olduğu ifade edilse de mebpersonel.com sitemize gelen bir çok mesajda iftar programına sadece il müdürleri ve ilçe müdürlerinin gittiği iller tarafından her hangi bir öğretmen götürülmediği iddia edildi.

81 İl Milli Eğitim Müdürü ve 922 İlçe Müdürünün katılım sağladığını düşünürsek ortalama olarak 1000 kişi sadece yöneticilerden oluşmaktadır .İftar programı ile yapılan paylaşımlara da bakıldığında bir çok ilden sadece ilçe müdürlerinin gittiği ve aralarında öğretmenlerin olmadığı görülmektedir.

Özetle bu konuda cevap bekleyen soruları şu şekilde sıralayabiliriz.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen iftar programına illerden öğretmenler katıldı mı?

Şayet öğretmenler iftar programına katılmış ise toplamda kaç öğretmen davet edildi?

İddialarda ki gibi programda şayet öğretmen yoksa ve buna rağmen iftar programına öğretmenler katıldı şeklinde Cumhurbaşkanlığı ve kamuoyuna neden yanlış verildi ve bu bilgiyi kimler verdi ?

Şayet bu iddialar doğru değilse MEB kamuoyuna iftar programına 81 İlden kaç öğretmenin katıldığını açıklamalıdır.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

46 Yorum