MEB ,Doğa Okulların Çürük Raporu Olduğu ve Eğitimin Devam Ettiği İddia Edilen Kampüslerini İnceleyecek Mi?

MEB ,Doğa Okulların Çürük Raporu Olduğu ve Eğitimin Devam Ettiği İddia Edilen Kampüslerini İnceleyecek Mi?

MEB ,Doğa Okulların Çürük Raporu Olduğu ve Eğitimin Devam Ettiği İddia Edilen Kampüslerini İnceleyecek Mi?

Geçtiğimiz gün Cumhuriyet Gazetesinde "Doğa Okulları için rapor hazırlayan İTÜ, kendi analizini görmezden gelip öğrencileri riske atmış" başlıklı haberde özetle İstanbul Ankara Bursa Kampüslerindeki 6 Bin Öğrenci Çürük Binalarda Eğitim gördüğü iddia edilmişti.

Bu haber sonrası Doğa Okullarını devir alan Can Holding bu iddialara karşı yapılan açıklamada ;

Bugün bazı basın yayın organlarında, aşağıda adı geçen kampüslerimizin depreme dayanıksız olduğuna ilişkin haberler yayımlanmıştır. Bu haberlere istinaden kurumumuz adına açıklama yapılması gereği duyulmuştur.

Önceliğimizin çocuklarımızın güvenliği olduğunun altını çizerek belirtmek isteriz ki; İstanbul’da Yakacık, Kartal, Sarıyer, Bostancı, Şişli Bomonti, Üsküdar, Güneşli, Bursa’da Hamitler ve Ankara’da İncek kampüslerimiz İTÜ’nün verdiği deprem raporları doğrultusunda ve mal sahipleri ile de istişare edilerek, her binaya en uygun güçlendirme yöntemi belirlenmiş olup en doğru teknik ve malzemeler kullanılarak Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği’ne uygun hale getirilmiştir.

Yine de haberde adı geçen kampüslerimiz ile ilgili olarak yeni bir teknik inceleme yaptırılacak ve bu incelemenin sonucuna göre gerekli çalışmalar titizlikle yapılacaktır.

Doğa Okulların konu ile ile ilgili yapmış açıklamada haberde geçen kampüslerde yeni bir teknik incelemenin yapılacağı ifade edilmiş .

Şimdi bu açıklama doğrultusunda baktığımızda şayet bu okullar güçlendirme yapılmış ise neden açıklamada yeniden bir inceleme yapılacağı ifade edilmiş?

Böylesine hassas bir konuda gerek İstanbul Bursa ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlükleri bu kampüslerde inceleme yapmak üzere bir soruşturma başlattı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü bu iddialar karşısında gerekli iş ve işlemleri yapacak mı?

Bu konuda daha çarpıcı iddia ve detayları belgeleri ile mebpersonel.com sitemizde bulabileceksiniz

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.