MEB Görevlendirmeleri Seyrediyor!

MEB Görevlendirmeleri Seyrediyor!

“Şube müdürlüğü görevlendirmesi ile ilgili, yayınlanan genelgenin de geri çekilmesine rağmen, valiliklerin hiçbir kıstas gözetmeden yaptığı şube müdürlüğü görevlendirmelerini Milli Eğitim Bakanlığı sadece seyrediyor.”

 Türk Eğitim Sen Başkanı İsmail KONCUK’un açıklaması” Sayın Nabi AVCI’nın Milli Eğitim Bakanı olması üzerinden yaklaşık 1 ay geçti, MEB gibi problemler yumağı haline getirilmiş bir bakanlık için, bu sürenin çok olmadığını biliyoruz, ancak Milli Eğitim Bakanlığında yaşananları da görmezden gelmemiz gerekmiyor.Birçok ilde haksız, hukuksuz şube müdürlüğü görevlendirmeleri devam ediyor, bakanlıktan tık yok. Şube müdürlüğü görevlendirmesi ile ilgili, yayınlanan genelgenin de geri çekilmesine rağmen, valiliklerin hiçbir kıstas gözetmeden yaptığı şube müdürlüğü görevlendirmelerini Milli Eğitim Bakanlığı sadece seyrediyor. Sayın Nabi AVCI’ya bu görevlendirmelerle ilgili bir dosya verdiğimizi tekrar hatırlatıyoruz. Sayın Bakan, bu konuda bir talimat vererek, şube müdürlüğü görevlendirmelerini durdurabilir, şube müdürlüğü sınavı yapılacağını duyurabilir, ancak Sayın Bakan bu konuda şuana kadar bir yorum yapmadı. Halbuki, Türk Eğitim Sen bu konuda, görevlendirme yapan valilerle ilgili suç duyurusunda bulunacağını da açıklamıştı. Görmek istiyoruz, Sayın Nabi Avcı hiç de hak etmeyenlerin, görevlendirme şube müdürlüğüne getirilmesini iptal mı edecek, yoksa bu gayri adil görevlendirmeleri görmezden mi gelecektir? Bu konuda atacağı adım, Sayın Bakan’ın bundan sonra ne kadar adil olacağını da gösterecek öneme sahiptir ve Türk Eğitim Sen için önemli bir ölçüdür. “
TÜRK EĞİTİM SEN

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum