MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Sonuçlarının Açıklanma Zamanı. Haberimizde

MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Sonuçlarının Açıklanma Zamanı. Haberimizde

MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Sonuçlarının Açıklanma Zamanı. Haberimizde.. Ayrıntılar için tıklayınız

  MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak?. Adaylar sonuçların açıklanmasını sabırsızlıkla bekliyor... Mesai saatleri içerisinde açıklanması beklenen Müdür Yardımcılığı Sınavı sonuçları henüz açıklanmış değil. MEB Müdür Yardımcılığı sınavı Sonuçları açıklanır açıklanmaz siz takipçilerimiz için duyuracağız. Sonuçlar açıklanınca aşağıdaki MEB Müdür Yardımcılığı Sınavı Sonuçları Bağlantı-Linki aktif olacaktır.

Müdür Yardımcılığı Sınavı sonuçlarının 2 saat içerisinde açıklanması bekleniyor. Lütfen takip ediniz.

Müdür yardımcılığı sınav sonuçları MEB tarafından 20 Mart 2016 tarihinde yapılan Milli Eğitim Bakanlığı müdür yardımcılığı sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?  Bilindiği üzere MEB Yönetici Atama yönetmeliğinde yapılan değişiklik sonrası müdür yardımcılığı atamaları yazılı sınav puanına göre yapılacak bu doğrultuda yapılan müdür yardımcılığı sınavından sonra tüm gözler müdür yardımcılığı sınav sonuçlarında yaklaşık olarak 60 bin öğretmenin girmiş olduğu müdür yardımcılığı sınavında 70 puan ve üstü alan öğretmenler müdür yardımcılığı için başvuruda bulunabilecek müdür yardımcılığı atamaları sınav sonuçlarına göre puan üstünlüğüne göre yapılacaktır.

Müdür yardımcılığı başvuru kılavuzunda müdür yardımcılığı sınav sonuçları için 18 Nisan 2016 tarihi ifade edilmişti müdür yardımcılığı sınav sonuçlarının 18 Nisan Pazartesi günü MEB gov tr sınavlar bölümünde  açıklanması bekleniyor. Müdür yardımcılığı sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte sınava giren adaylardan ne kadarının 70 puan ve üstü alarak başarılı olduğunu ve müdür yardımcılığı sınav sonuçlarına göre istatistikleri yayınlanması bekleniyor.

Bilindiği üzere 2016 yılı MEB müdür ve müdürbaşyardımcılığı sınavı 20 Mart 2016 tarihinde 32 il merkezinde gerçekleştirilmişti. 22 Mart 2016 tarihinde 2016 yılı Müdür yardımcılığı soru ve cevapları bakanlık tarafından kamuoyu ile paylaşılmıştı. Sınava giren öğretmenler anahtarlanmış cevaplarla netlerini ve puanlarını kendilerince hesaplamışlardı.


Bütün bunlarla beraber MEB Müdür yardımcılığı sınav sonuçlarının resmi olarak açıklanması Müdür yardımcısı ve müdür başyardımcısı olmak isteyen öğretmenler tarafından merak edilmekteydi ve beklenen gün geldi çattı. 

(Sonuçlar her an açıklanabilir, periyodik aralıklarla bağlantıyı yenileyiniz)

Milli Eğitim Bakanlığı, MEB 2016 Müdür yardımcılığı sınav sonuçlarını açıklayabilir. Sınav sonuçları açıklandığı anda yukarıdaki bağlantı aktif hale gelecektir. Bilindiği üzere sınava 55-60 bin arasında katılım olduğu açıklanmıştı ve müdür yardımcısı olmak isteyen öğretmenlerin en az 70 tam puan almaları gerekiyor. Kaç bin müdür yardımcısı ve müdür başyardımcısı atanacak, 70 puanı aşan her öğretmen müdür yardımcısı olabilecek mi, süreç nasıl işleyecek, tercihler nasıl yapılacak ve buna benzer onlarca soru sonuçlar açıklandıktan ve Milli Eğitim Bakanlığından resmi açıklama geldikten sonra Mebpersonel.com'da olacak.

Öte yandan adaylara sınav sonucunun basılı olduğu sınav sonuç belgesi gönderilmeyecek. Sonuçlar TC kimlik numarası ve aday şifresi ile internet üzerinden öğrenilebilecek. MEB 2016 Müdür yardımcılığı sınav sonuçları ve akabindeki iş ve işlemleri yakından takip edip siz değerli öğretmenlerimizi bilgilendirmeye devam edeceğiz. Bizi takip etmeye devam ediniz.

Mebpersonel.com / Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.