MEB o sınavları erteledi

banner483

Milli Eğitim Bakanlığı Haziran ayında yapılması planlanan kalfalık ustalık sınavlarını Ağustos dönemine erteledi.

MEB 08.06.2020, 09:06
MEB o sınavları erteledi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan kalfalık ve ustalık sınavları normalleşme kapsamında Haziran ayın yapılması planlanmıştı.Ancak sınavlara katılacak adaylar ile sınavlarda görev alacak öğretmenlerin sağlığını korumak amacıyla bu sınavlar Ağustos ayına uzatıldı.

Fakat, e-Sınav salonlarında 01 Haziran 2020 tarihi itibariyle sınav yapılmaya başlanmış olması nedeniyle, ilgi (b) Çalışma Takvimi doğrultusunda 15-21 Mayıs 2020 tarihleri arasında e-Sınav ücretini yatıran ve sınav randevusu verilen adayların mağdur olmamaları için söz konusu adayların teorik sınavları (e-Sınav) 15 Haziran 2020 tarihinden itibaren yapılacaktır.

LGS VE YKS SEBEBİYLE E SINAVLAR ERTELENDİ

20 Haziran 2020 tarihinde yapılacak "Liselere Geçiş Sınavı" (LGS) ve 27-28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacak olan "Yükseköğretim Kurumlan Sınavı" (YKS) nedeniyle söz konusu tarihlere verilen e-Sınav randevuları ileri bir tarihe aktarılmıştır.

Bu kapsamda, ilgi (a) Yönerge kapsamında kalfalık/ustalık sınavı için başvuru yapan adayı bulunan okul müdürlüklerimiz tarafından;

1-Sınav ücretini yatırıp randevusu alınan tüm adaylara, 08 Haziran 2020 tarihinden itibaren e-Sınav giriş belgeleri imza karşılığında teslim edilecektir.

2-20, 27 veya 28 Haziran 2020 tarihinde sınav randevusu olan ve 08 Haziran 2020 tarihinden önce e-Sınav giriş belgesi yazdırılan adayların randevuları kontrol edilecek ve söz konusu tarihlerden farklı bir tarihe randevular aktarılmış ise e-Sınav giriş belgeleri tekrar yazdırılarak adaylara imza karşılığında teslim edilecektir.

Sınav ücretini yatırdığı halde sınav randevusu verilmeyen adaylara; talepleri doğrultusunda, Haziran sınav dönemine randevu verilebileceği gibi Ağustos sınav dönemine de randevu verilebilecektir.

banner482
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@