banner476

MEB ÖĞRETMENLERDEN ÖZÜR DİLEMELİDİR

İSMAİL KONCUK: “PERFORMANS KONUSUNDA MEB ÖĞRETMENLERDEN ÖZÜR DİLEMELİDİR”

MEB 02.11.2017, 18:20 02.11.2017, 18:44
MEB ÖĞRETMENLERDEN ÖZÜR DİLEMELİDİR

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MEB’in 12 pilot ilde başlattığı ucube “Öğretmen Performans Değerlendirme Sistemi’nin tamamlandığını duyurması üzerine bir açıklama yaptı. Genel Başkan; “MEB günlerdir gösterdiğimiz tepkileri görmüştür. Önemli bir gelişme olmakla birlikte, ucube sistemin uygulanamaz olduğu da kabul edilmelidir.” dedi.
Koncuk ayrıca MEB’in 1 milyon öğretmene de özür borcu olduğunu belirterek, “MEB'in günlerdir öğretmeni tartıştıran pilot uygulaması sebebiyle 1 milyon öğretmene bir özür borcu vardır. Tüm kamuoyuna açıklama bekliyoruz.” dedi.
Genel Başkan açıklamasında şunlara yer verdi: 

“MEB performansta pilot uygulamanın tamamlandığını duyurmuştur. Yetmez performans saçmalığından vaz geçildiği de açıklanmalıdır.
MEB günlerdir gösterdiğimiz tepkileri görmüştür. Önemli bir gelişme olmakla birlikte, ucube sistemin uygulanamaz olduğu da kabul edilmelidir.
MEB'in günlerdir öğretmeni tartıştıran pilot uygulaması sebebiyle 1 milyon öğretmene bir özür borcu vardır. Tüm kamuoyuna açıklama bekliyoruz.
Öğretmeni öğrenci nazarında küçük düşüren performans sistemini kim düşündü, kim akıl etti ise bunun hesabı sorulmalıdır ki, bir daha olmasın.”

Yorumlar (7)
Ze 3 yıl önce
Gereksiz aptalca bişey bizimm ülke olarak çok işimiz var öğretmenlik vicdan işidir vicdan
.... 3 yıl önce
Doğru destek
Ozan 3 yıl önce
Ogretmene bu da az...
Sevilay 3 yıl önce
Bir an evvel uygulamadan vazgecilmelidir.Ogretmenden cok daha onemli sorunlar var.
Sorunlar 3 yıl önce
Ekonomi,işsizlik, teror, bitti bunlar kaldı
Kemal 3 yıl önce
bu performans sistemi uygulanırsa bir öğretmen olarak yemin ederim AKP ye oy vereceğim...1 milyon üyesi olan sendikadan ses cikmiyorda ben mi dusunecegim
Musa Yıldırım 3 yıl önce
Öğretmenlerin değerlendirilmesi (değerlendirilene,değerlendireni değerlendirtmek ) hangi aklı evvelin marifeti bilmek önemli ancak bu iş bana göre halen sendika içindeki FETÖ cüler ile parti içindeki FETÖ cülerin işidir. Gerçekten de deli saçması bir düşüncedir. Yok oy kaygısı ile hareket ediliyorsa diyecek bir şey yok. Zira parti partizanların emrinde demektir.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@