MEB Okullara güvenlik alımı ne zaman yapılacak 2022-2023? Okullar güvenlik alımı başvuruları başladı mı?

MEB Okullara güvenlik alımı ne zaman yapılacak 2022-2023? Okullar güvenlik alımı başvuruları başladı mı?

MEB Okullara güvenlik alımı ne zaman yapılacak 2022-2023? Okullar güvenlik alımı başvuruları başladı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı her yıl her okula bir güvenlik görevlisi alıyor. Milli Eğitim Bakanlığı güvenlik alımı ne zaman yapılacak 2022-2023? ve okullara güvenlik alımı başvuruları başladı mı? Soruları en çok sorgulanan sorular içinde yer alıyor. Birçok kişi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev almak istiyor ve dört gözle alım tarihini bekliyor. Güvenlik alımları İŞKUR tarafından uygulamaya koyulan TYP yani Toplum Yararına Program’ı ile gerçekleşiyor. Fakat başvuru tarihleri ve alım başvuruları Milli Eğitim Müdürlükleri’nin resmi internet siteleri üzerinden yapılıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı bütün illerde tüm okullara toplamda 60 bin temizlik görevlisi alımından şimdi de güvenlik alımları bekleniyor. Elbette öğrenci sayısının oldukça fazla olduğu okullarda olası sorunlara karşı güvenlik görevlisinin olması büyük bir gereklilik olarak görülüyor.

Hem veliler hem de okul müdürleri Milli Eğitim Müdürlükleri’nden gelecek haberi bekliyor. Başlayan yeni eğitim-öğretim yılı için güvenlik alımları ile ilgili ilan henüz yayınlanmadı.

Okullara güvenlik alımı başvuruları başladı mı?

60 bin güvenlik alımı ile ilgili herhangi bir açıklama olmamakla birlikte güvenlik görevlisi alımlarının kadrolu olarak yapılması da merakla beklenen konulardan biri. TYP ile alınan personeller sözleşmeli olarak alınıyor fakat güvenlik görevlisi olarak görev yapacak kişiler kadrolu alım bekliyor. Bununla ilgili açıklamalar da dört gözle beklenenler arasında.

Başvuru şartları ise şu şekilde;

En az lise mezunu olmak,

ÖGG kimlik kartına sahip olmak,

5188 sayılı kanundaki şartları sağlıyor olmak.

Başvuru tarihlerinden haberdar olmak için sitemizi takipte kalın.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

25 Yorum