MEB, Ölçme ve Değerlendirme Grup Başkanlığında Skandal!

MEB, Ölçme ve Değerlendirme Grup Başkanlığında Skandal!

MEB’e bağlı YEGİTEK’in SBS gibi önemli soruları hazırlayan Ölçme ve Değerlendirme Grup Başkanlığında ilginç gelişmeler yaşanıyor.

 MEB’e bağlı YEGİTEK’in SBS gibi önemli soruları hazırlayan Ölçme ve Değerlendirme Grup Başkanlığında  ilginç gelişmeler yaşanıyor. SBS ölçümlerinden, kağıt alımına kadar birçok konuda bakanlık rehberlik ve denetleme kuruluna incelenmesi için sekiz şikayet dilekçesi verilmiş durumda. Daha da vahim olan ise  test sorusu hazırlayan komisyonlarda görevli öğretmenlerin kadrolarının  Açık Öğretim okullarına çekilmesinin de SBS’ye soru hazırlamak üzere geride kalan çalışanlar için sıkıntılı bir süreci başlattığı iddia ediliyor. Bir komisyonda sağlıklı bir soru hazırlanması için en az 3 kişinin olması gerekirken kimi komisyonlarda bir öğretmenin kaldığı kimilerinde ise hiç öğretmen kalmadığı ifade ediliyor. Bu arada aynı grup başkanlığında SBS sorularının hazırlandığı Test Geliştirme Şubesinin birim sorumlusunun hâlâ birimde aktif olarak görev yapıyor olmasının da ayrı bir hata olduğu belirtiliyor. İddia SBS sorularının hazırlandığı Test Geliştirme Şubesinin birim sorumlusunun öğrenim gören çocuğunun da bu sene SBS sınavına girecek olması. Önceki yıllarda çocuğu SBS sınavına giren öğretmenlerin ( soru yazarları) en geç aralık ayında şubeden ilişiğinin geçici olarak kesildiği ve sınavın güvenliği açısından bu uygulamanın her yıl yapıldığı belirtiliyor. Bu uygulamanın Mart ayında olmamıza rağmen neden henüz uygulanmadığı ve Sınavlardan sorumlu Grup Başkanı’nın bu duruma neden müdahale etmediği merak ediliyor.

Gazatekamu/ Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum