banner476

MEB Özel Kalem Müdürü Uğur KILIÇ kimdir?

Milli Eğitim Bakan Ziya SELÇUK'un Özel Kalem Müdürlüğüne atanan isim Uğur KILIÇ kimdir?

MEB 11.06.2020, 12:24 14.06.2020, 19:47
MEB Özel Kalem Müdürü Uğur KILIÇ kimdir?

Meb Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu'nun Aksaray Valisi olarak atanmasından sonra Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü görevine Özel Kalem Müdürü Ömer İnan Getirilmişti.

Ömer İnan'dan boşalan özel kalem müdürlüğü koltuğuna Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürlüğünde Daira Başkanı olan Uğur KILIÇ getilirdi.

UĞUR KILIÇ KİMDİR?

Ankara’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Ankara’da tamamladı. Gazi Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünü birincilikle bitirdi. Yüksek lisansını çocuk klasikleri üzerine yaptı. Türkçe öğretmenliği, editörlük, Millî Eğitim Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığında Protokol Müdürlüğü, Bakan Danışmanlığı, Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. Pek çok dergide makale, inceleme, şiir ve öyküleri yayımlandı. Uzmanı olduğu “Diksiyon, Etkili İletişim, Liderlik, Beden Dili, Protokol Kuralları” alanlarında kitlelere seminer ve kurslar verdi.

Üç şiir, iki masal kitabı ve Türkçe eğitimi üzerine birçok akademik yayını bulunan Uğur KILIÇ, 2015 yılında Prof. Dr. Mehmet İsmail Şiir Ödülü’ne layık görüldü. Pek çok şiiri farklı bestekârlar tarafından bestelendi ve TRT repertuvarına alındı.Hacettepe Üniversitesi Türkçe Eğitimi Bölümünde Sözlü Anlatım, Yüksek İhtisas Üniversitesi Tıp Fakültesinde Eleştirel Düşünce ve Sanat isimli dersler verdi.

  Evli ve bir çocuk babasıdır.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@