MEBBİS Nedir? MEBBİS Öğretmen Giriş Sayfası

MEBBİS Nedir? MEBBİS Öğretmen Giriş Sayfası

MEBBİS Nedir? MEBBİS Öğretmen Giriş Sayfası

MEBBİS Nedir? MEBBİS Öğretmen Giriş Sayfası

Öğrenim hayatının takibini sağlayan sistem olan MEBBİS, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından oluşturulmuş olup; öğrenci, öğretmen ve velilere öğrencilerin durumu hakkında bilgiler vermeye yarar.

MEBBİS Nedir?

MEBBİS, Milli Eğitim Bakanlığı’nın bilişim sistemleri sayfasına verdiği kısaltma addır. Bu sayfada tüm öğrencilerin bilgileri bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okullarda okuyan tüm öğrencilerle alakalı sınavlar, devamsızlıklar gibi birçok bilgi öğretmenler tarafından buraya girilerek yazılır. Ayrıca öğrencilerin kayıtları, öğrencilerin başka okula geçişte yapılan düzenlemeleri gibi bilgi değişiklikleri de bu siteden yapılmaktadır. Burada sınavların başvuruları ve tercihler konusunda da birçok bilgi bulunmaktadır.

MEBBİS Öğretmen Giriş Sayfası

MEBBİS öğretmen giriş sayfası kullanılarak ise öğretmenleri ilgilendiren kısımlar bulunur. Öğrencilerin sınav notlarının girişi sözlü, performans, proje girişleri vardır. MEBBİS’te 6 adet modül bulunmaktadır.

  • Devlet kurumları modülü,
  • Sosyal tesisler modülü,
  • Denetim planlama modülü,
  • Meis modülü,
  • Kitap seçim modülü,
  • Kurum standartları modülü bulunmaktadır.

Ayrıca sadece öğretmenler değil okul idarecileri de bu sayfaları kullanmaktadır. Bu sayfaya www.mebbis.meb.gov.tr web sitesine girerek ulaşabilirsiniz. Peki MEBBİS şifresi nasıl oluşturulur, şifre değişikliği mümkün müdür?

MEBBİS Şifresi Nasıl Oluşturulur?

MEBBİS şifrenizi hangi okul da görev yapmaktaysanız o okulun yöneticilerinden temin etmek durumdasınız.

MEBBİS Şifresi Değiştirilebilir Mi?

MEBBİS şifrenizi daha sonra kendi isteğinizle değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik yine aynı MEBBİS sayfasından yapılabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum